Biyografi

Serdar savaş Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Serdar savaş kimdir?, Serdar savaş kaç yaşında?, Serdar savaş evi nerede?, Serdar savaş nerelidir? Serdar savaş ev adresi?, Serdar savaş kaç yaşında?, Serdar savaş nerede oturuyor?, Serdar savaş nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Serdar savaş hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1960 senesinde doğan Serdar savaş şu an için 61 yaşında ve burcundandır. Serdar savaş doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Doktor olarak devam ettirmektedir.

Serdar savaş Kimdir? – Serdar savaş Evi Nerede? – Serdar savaş Nerede Oturuyor?

Serdar savaş Kimdir?, evi nerede?

1998 – 2000 senelerında Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkan Yardımcılığı yapan Serdar savaş, 2000 senesinde Türkiye’ye döndü, Birleşik Sağlık Sistemleri’ni, İleri Tıp Teknolojileri’ni ve GENAR Enstitüsü’nü kurdu.

Serdar savaş, 1960 senesinde Ankara’da doğmuştur. Tam adı Bayram Serdar Savaş’dır. Kabataş Erkek Lisesi mezun oldu. İstanbul Üniversitesi‘nde Tıp Fakültesinde ve Hukuk Fakültesinde okudu. London School of Economics’de sağlık planlaması ve finansmanı, London School of Hygiene‘de epidemiyoloji ve istatistik eğitimi gördü.

Doktor Serdar Savaş, 1983-1993 senelerı içerisinde Türkiye’de sağlık ocağı doktorluğu, il sağlık müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Müşavirliği, Sağlık Projesi Genel Koordinatörlüğü, Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde yer almıştır

Serdar savaş, 1987 senesinde Adana Sağlık Müdürlüğü’ne atandı. 1988 senesinde Sağlık Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı görevine getirildi. Akabinde Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulundu. 1993 senesinde Kopenhag‘da bulunan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi’ne getirildi. 1998 senesinde Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkan Yardımcılığı’na atandı. 2000 yılına kadar bu görevde bulundu.

Serdar savaş, 2000 senesinde Türkiye‘ye döndü, Birleşik Sağlık Sistemleri’ni, İleri Tıp Teknolojileri’ni ve GENAR Enstitüsü‘nü kurdu. Avrupa Toplum Sağlığı Genombilim Networkü’nün Yürütme Kurulu Üyesi ve Politika Geliştirme Koordinatörlüğünü yapmaktadır.

2004 senesinde Demokratik Sol Parti‘nin (DSP) Parti Meclisi’ne seçildi.2009-2011 yıllları içerisinde DSP‘nin politika geliştirme, dış işleri, Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütmüştür.

Kitapları:
2000 – Becoming a Lion – Health Care Reform in Kyrgyzstan,
2000 – A Methodology for Analyzing Contracting in Health Care,
2002 – Health Care Systems in Transition: Turkey,
2014 – Tıpta Sessiz Devrim – Koruyucu Genetik
2018 – Genlerin Işığında Kişiye Özel Tıp

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün