Biyografi

Şerdil Dara Odabaşı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Şerdil Dara Odabaşı kimdir?, Şerdil Dara Odabaşı kaç yaşında?, Şerdil Dara Odabaşı evi nerede?, Şerdil Dara Odabaşı nerelidir? Şerdil Dara Odabaşı ev adresi?, Şerdil Dara Odabaşı kaç yaşında?, Şerdil Dara Odabaşı nerede oturuyor?, Şerdil Dara Odabaşı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Şerdil Dara Odabaşı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 12.Kasım.1973 senesinde doğan Şerdil Dara Odabaşı şu an için 48 yaşında ve Akrep burcundandır. Şerdil Dara Odabaşı doğum yeri ise Şanlıurfa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise AvukatSiyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Şerdil Dara Odabaşı Kimdir? – Şerdil Dara Odabaşı Evi Nerede? – Şerdil Dara Odabaşı Nerede Oturuyor?

Şerdil Dara Odabaşı Kimdir?, evi nerede?

31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP’den Kadıköy Belediye Başkanı adayı olarak gösterildi.

Şerdil Dara Odabaşı, 12 Kasım 1973 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ankara‘da bitirdi. Lise senelerında 1989 yerel seçimleri esnasında Ankara‘da SHP Emek Mahalle Temsilciliği’nde çalıştı. 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek öğrenimine başladı. Örgütlenmenin gücüne inanan Odabaşı, üniversitelerde parti gençlik kollarının kurulamadığı zamanda, sosyal demokrat gençliği örgütlemek amacı ile kurulan Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu’nun İstanbul Üniversitesi Temsilciliği’ni ve Genel Başkanlığı görevini yürüttü.

Şerdil Dara Odabaşı, üniversite eğitimini bitirdiktan sonra 3D (Dayanışma, Demokrasi, Değişim) Hareketi olarak anılan, evrensel sosyal demokrat değerlerinin yaygınlaşması maksadıyla kurulan derneğin kuruluşunda görev aldı ve Genel Sekreterlik görevini yürüttü.

Şerdil Dara Odabaşı, TBMM 2. 3. 4. dönem milletvekili Mahmut Odabaşı’ndan başlayarak aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, çağdaş bir Türkiye için çalışan Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdi olarak 1989 senesinden beri aktif siyasetin içindedir.

1994 yılı Yerel Seçimleri’nde CHP merkez seçim ofisinde görev yapan Odabaşı, Oğuz Kaan Salıcı‘nın 2011 senesinde CHP İstanbul İl Başkanı seçildiği zamanda İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2012 senesinde tekrar seçilerek, İl Başkan Vekili ve seçim hukuk işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2015 senesinde Murat Karayalçın‘ın İstanbul İl Başkanlığı zamanında CHP İstanbul İl Sekreteri olarak görev aldı. İl yönetiminde çalıştığı farklı zamanlarda başta 2014 yerel ve 2015 genel seçimleri olmak üzere seçim hukuk işleri ve kampanya yönetiminde farklı görevlerde bulundu.

Çoğulcu demokrasiye inanan, çağdaş ve katılımcı yönetim anlayışını savunan Odabaşı, Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) kullanıcı hesabı’nin bunun yanında farklı sivil örgütlerle de çalışmalar yürütüyor.

26 senedir Kadıköy’de yaşayan, Fenerbahçe Kongre kullanıcı hesabı de bulunan Şerdil Dara Odabaşı, 1999 senesinde kurduğu kendi hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışmaktadır.

Şerdil Dara Odabaşı, evlidir ve iki çocuğu mevcuttur.

31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP’den mevcut Kadıköy Belediye Başkanı olan Aykurt Nuhoğlu aday gösterilmedi. Aykurt Nuhoğlu’nun yerine Kadıköy Belediye Başkanı olarak Şerdil Dara Odabaşı aday gösterildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün