Biyografi

Serel Yereli Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Serel Yereli kimdir?, Serel Yereli kaç yaşında?, Serel Yereli evi nerede?, Serel Yereli nerelidir? Serel Yereli ev adresi?, Serel Yereli kaç yaşında?, Serel Yereli nerede oturuyor?, Serel Yereli nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Serel Yereli hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 19.Nisan.1995 senesinde doğan Serel Yereli şu an için 26 yaşında ve Koç burcundandır. Serel Yereli doğum yeri ise Göztepe, İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Serel Yereli Kimdir? – Serel Yereli Evi Nerede? – Serel Yereli Nerede Oturuyor?

Serel Yereli Kimdir?, evi nerede?

Serel Yereli, 19 Nisan 1995 tarihinde İzmir, Göztepe’de ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Tam adı Buse Serel Yereli’dır. İngilizce öğretmeni olan annesinin adı Elif Yereli’dir. Eski milli hentbolcu babası Serdar Yereli’nin hentbol federasyonu başkanlığındaki görevinden ötürü çocukluğu değişik ülkelerde geçmiş. Babasını 16 yaşındayken 2011 senesinde ani bir kalp krizi yüzünden kaybetti. Londra‘da müzikal oyunculuk eğitim hayatına ortaokul senelerında başlayan güzel oyuncu Grease, Mamma Mia, Bruleskue müzikallerinde başrol olarak yer almıştır. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okumaktadır. Şarkı söylemeye 4 yaşında başlamıştır.

Serel Yereli, küçük yaşlarda iken Bilim Çocuk Şenliği kapsamı içinde Uzay Gemisi Projesi kapsamı içinde yaptığı çalışma ile TUBİTAK tarafından ödül almıştır. Anaokulundayken TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilen bir yarışmada “Serel’in Uzay Gemisi” adlı projesi ödül kazanmış.

Serel Yereli, 2012 senesinde O Ses Türkiye yarışmasına katıldı ve yarışmada şarkıcı Shakira‘nın Whenever Whenever şarkısı seslendirdi fakat ilk turda elendi. Serel Yereli İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca olmak üzere tam 4 dil bilmektedir.

Craft Atölye bünyesinde oyunculuk eğitimleri aldı. Daha sonra oyuncu Bahar Kerimoğlu’ndan oyunculuk eğitimi aldı.

18 Ağustos 2016 günü ilk bölümü ile Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı “Bodrum Masalı” adlı dizide Şevval Sam, Alperen Duymaz, Hilmi Cem İntepe, Murat Aygen, Timuçin Esen, Dilan Çiçek Deniz, Toprak Sağlam, Serhan Onat, Bora Cengiz, Kaan Çakır, Ebru Unurtan, Yener Gürsoy, Ezgi Şenler, Serel Yereli, Zehra Yılmaz, Nazlı Kar, Basri Albayrak, Cemalettin Çekmece, Tülin Yazkan, Tugay Bahşi birlikte oynadı.

Bodrum Masalı isimli TV dizisinin bitmesinin sonrasında Serel Yereli, oyunculuğu bıraktığına dair bir açıklama yaptı. Şimdi Londra‘da müzik alanında eğitim görüyor. Boş zamanlarında da Fransa, Danimarka, İtalya gibi Avrupa ülkelerini geziyor.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Bodrum Masalı (Alara)(TV Dizisi)
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün