Servet Yardımcı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Servet Yardımcı kimdir?, Servet Yardımcı kaç yaşında?, Servet Yardımcı evi nerede?, Servet Yardımcı nerelidir? Servet Yardımcı ev adresi?, Servet Yardımcı kaç yaşında?, Servet Yardımcı nerede oturuyor?, Servet Yardımcı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Servet Yardımcı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1957 senesinde doğan Servet Yardımcı şu an için 64 yaşında ve burcundandır. Servet Yardımcı doğum yeri ise Rize olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Servet Yardımcı Kimdir? – Servet Yardımcı Evi Nerede? – Servet Yardımcı Nerede Oturuyor?

Servet Yardımcı Kimdir?, evi nerede?

Servet Yardımcı, Yardımcı Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkan Vekilidir.

Servet Yardımcı, 1957 senesinde Rize’de doğmuştur. Annesi Saymur Yardımcı, Babası Şevket Yardımcı’dır. 4′ü erkek, 5′i kız olmak üzere 9 kardeştirler. AK Partiİstanbul eski milletvekillerinden ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı‘nın kardeşidir. Servet Yardımcı, yurt dışında eğitim gördü.

Servet Yardımcı, babası Şevket Yardımcı’nın ölümünden sonra geride kalan şirketlerinin; kardeşleri ile birlikte ortağıdır. Servet Yardımcı, gemicilik sektöründeki kabotaj uygulamasına dikkat çekerek “Bahsi geçen şirketler Avrupa’da kabotaj taşımacılığı yapan aktif şirketler” olduğunu söylemiştir. Servet Yardımcı, Yardımcı Grup Yönetim Kurulu Başkandır.

Fenerbahçe kongre üyesi olan Servet Yardımcı, (TFF) Türkiye Futbol Federasyonu‘na ilk kez Hasan Doğan zamanında seçilirken, Mahmut Özgener‘in zamanında başkanvekili oldu ve Mehmet Ali Aydınlar‘ın zamanında yine yönetim kurulu üyesi seçildi.

Başta memleketi Rize olmak üzere bir çok şehirde yaptığı yardımlarla tanınan Servet Yardımcı’nın adı Rize Üniversitesi‘ne bağlı Rize Tıp Fakültesi ve bir çok okula verilmiştir.

1998-2007 senelerı içerisinde Bahamalar’ın İstanbul fahri başkonsolosu olarak görev yaptı.

Rizespor’da da yöneticilik yapan Servet Yardımcı, üç dönemdir TFF‘de çeşitli görevlerde yer alıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, 5 Nisan 2017 tarihinde Finlandiya‘nın Başkenti Helsinki‘de yapılan 41. UEFA Kongresi’nde yapılan seçimi kazandı ve yönetim kuruluna girdi. Yardımcı bu başarısıyla Şenes Erzik’ten sonra UEFA yönetim kuruluna giren ilk Türk oldu.

Servet Yardımcı, evlidir ve 2 çocuğu mevcuttur.

1 Haziran 2019 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanı olan Nihat Özdemir’in yanında yine 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı oldu.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker