Seyfullah Hacımüftüoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Seyfullah Hacımüftüoğlu kimdir?, Seyfullah Hacımüftüoğlu kaç yaşında?, Seyfullah Hacımüftüoğlu evi nerede?, Seyfullah Hacımüftüoğlu nerelidir? Seyfullah Hacımüftüoğlu ev adresi?, Seyfullah Hacımüftüoğlu kaç yaşında?, Seyfullah Hacımüftüoğlu nerede oturuyor?, Seyfullah Hacımüftüoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Seyfullah Hacımüftüoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1960 senesinde doğan Seyfullah Hacımüftüoğlu şu an için 61 yaşında ve burcundandır. Seyfullah Hacımüftüoğlu doğum yeri ise Karaçam, Çaykara, Trabzon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Bürokrat olarak devam ettirmektedir.

Seyfullah Hacımüftüoğlu Kimdir? – Seyfullah Hacımüftüoğlu Evi Nerede? – Seyfullah Hacımüftüoğlu Nerede Oturuyor?

Seyfullah Hacımüftüoğlu Kimdir?, evi nerede?

Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri

Seyfullah Hacımüftüoğlu, 1960 senesinde Trabzon ili Çaykara ilçesi Karaçam beldesinde doğmuştur. Babası Müftüzade Hacı Mehmet Efendi, rahmetli Fatma Hacımüftüoğlu ise annesidir. Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu ise abisidir. İlkokulu Karaçam’da, ortaokul ve liseyi ise İstanbul ve Denizli’de bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1984 senesinde mezun oldu.

Mezun olduktan sonra 1985 senesinde Trabzon Valiliği emrine Kaymakam Adayı olarak atandı. Sonra da sırasıyla Sakarya / Taraklı, Hakkari / Şemdinli, Kastamonu / Doğanyurt, Şanlıurfa / Ceylanpınar, Denizli / Serinhisar, Manisa / Akhisar Kaymakamlıkları görevlerinde bulundu.

2 Eylül 2005 tarihinde Devlet Personel Başkanlığında Başkan Yardımcılığı görevine atandı ve 19 Temmuz 2007 – 29 Ağustos 2009 tarihleri içerisinde Başbakanlık müsteşar yardımcılığı görevlerinde bulundu. Aynı zamanda Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

1990 ve 2004 tarihleri içerisinde Anarşi ve Terörle Mücadele, Psikolojik Harekât, Sınır İl ve İlçeler, İnsan Hakları, Afet Yönetimi ve Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma konularında çeşitli eğitim ve seminerlere katıldı. Vilayetler Hizmet Birliği Encümen kullanıcı hesabı, DOKA Yönetim Kurulu kullanıcı hesabı ve İMEF Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı yaptı. Başbakanlığın “Kaynaklarını En Etkin Kullanan Vakıf” değerlendirmesinde Akhisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı sıfatı ile kamu vakıfları içerisinde Türkiye birinciliği ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Ana-Kız Okuldayız Kampanyasında” da Rize Valisi sıfatı ile yine Türkiye birinciliği ödüllerini aldı.

29 Ağustos 2009 tarih ve 2009/15395 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Rize Valisi olarak atanmıştır. 19 Mayıs 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı müsteşarlığına atanmıştır.

16 Eylül 2014 tarihinde ise Milli Güvenlik Kurulu genel sekreterliğine atanmıştır.

İyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Seyfullah Hacımüftüoğlu, 27 Ağustos 1989 tarihinde Gülgün Hacımüftüoğlu ile evlendi. Ömer ve Beyza Vildan adlarında iki çocuğu mevcuttur. Şanlıurfa, Ceylanpınar’da Kaymakam olarak görev yaparken eşi Gülgün Hacımüftüoğlu da öğretmen olarak yapmakta idi; 30 Haziran 1997 tarihinde olan bir trafik kazasında eşini kaybetti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker