Biyografi

Seynan Levent Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Seynan Levent kimdir?, Seynan Levent kaç yaşında?, Seynan Levent evi nerede?, Seynan Levent nerelidir? Seynan Levent ev adresi?, Seynan Levent kaç yaşında?, Seynan Levent nerede oturuyor?, Seynan Levent nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Seynan Levent hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 08.Ağustos.1953 senesinde doğan Seynan Levent şu an için 68 yaşında ve Aslan burcundandır. Seynan Levent doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise TV sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Seynan Levent Kimdir? – Seynan Levent Evi Nerede? – Seynan Levent Nerede Oturuyor?

Seynan Levent Kimdir?, evi nerede?

Program yapımcısı, televizyon yönetmeni ve muhabiri

Seynan Levent, 8 Ağustos 1953 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Babası Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı İsmet Sezgin, annesi matematik öğretmeni Saadet hanımdır. TED Ankara Koleji’ndende orta öğretimini bitirdikten sonra Paris’e giderek üniversite eğitimini de Paris’deki Ecole Superieur de Journalism et Mass Media & Hautes Etudes’de yaptı.

TRT‘de Akşama Doğru programı yapımcılığı ve sunuculuğu yapan Seynan Levent, bir çok belgeseller çekti ve TRT’de haber dairesi yönetmenliği ve muhabirliği de yaptı. Seynan Levent tarafından hazırlanıp sunulan kültür programı Akşama Doğru, 17 yıl boyunca TRT 2’de yayınlamış, 10 Eylül 2004 tarihinde yayından kaldırılmıştır.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Master Programı Öğretmenliği, Gazi Üniversitesi Televizyon Yapımcılığı Öğretmenliği yaptı. Başkent Üniversitesi‘nde Radyo Televizyona Giriş ve Radyo TV Gazeteciliği dersleri verdi.

İngilizce-Türkçe, Fransızca-Türkçe olarak simultane çevirmen olarak çalıştı, kitaplar çevirdi.

Seynan Levent, 1982 senesinde Devlet Tiyatrolarında yönetmenlik yapan Tamer Levent ile evlendi. Efe ve Hazel adlı iki çocuğu mevcuttur.

Yaptığı Belgesel Programlar:
Farah Diba: Bir İmparatoriçe
Anadolu Süs Takıları Belgeseli
Gölge Oyunu Belgeseli
Kukla Belgeseli
Sanatçının Dünyası ( Fakir Baykurt, Can Yücel, Duygu Aykal, Yıldız Kenter, Turhan Selçuk, Yaşar Kemal vb. 50′ nin üzerinde portre pogramları )

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün