Biyografi

Simge Tertemiz Kimdir? Evi Nerede?

Simge Tertemiz Kimdir? – Simge Tertemiz Evi Nerede? – Simge Tertemiz Nereli?

Simge Tertemiz kimdir?, Simge Tertemiz kaç yaşında?, Simge Tertemiz evi nerede?, Simge Tertemiz nerelidir? Simge Tertemiz ev adresi?, Simge Tertemiz kaç yaşında?, Simge Tertemiz nerede oturuyor?, Simge Tertemiz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Simge Tertemiz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Ocak.1988 senesinde doğan Simge Tertemiz şu an için 33 yaşında ve Oğlak burcundandır. Simge Tertemiz doğum yeri ise İskenderun, Hatay olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelDizi OyuncusuTV sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Simge Tertemiz Kimdir?, evi nerede?

2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

Simge Tertemiz, 10 Ocak 1988 tarihinde Hatay, İskenderun’da doğmuştur. Annesinin adı Fatoş Tertemiz’dir. Yahya Kemal Beyatlı ilköğretim okulundan sonra Nuri Cıngıllıoğlu Lisesinden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde okuyup mezun oldu.

2002 senesinde “Best Model of Turkey” müsabakasında gelecek vadeden misyon ödülü kazandıktan sonra 2004 senesinde “Best Model of Turkey” birinciliği ve 2004 yılı “Best Model of The World” dördüncülüğü bunun bunun yanında 2004 yılı “Miss Tourism” beşinciliğini kazanmıştır.

1997-2009 senelerı içerisinde ATV’de “Özel Hat” adlı magazin programını sundu. 2009 senesinde Offshone Sürat Tekneleri Yarışmasının tanıtımını yaptı.

2007 senesinde yönetmenliğini Faruk Aksoy‘un yaptığı “Çılgın Dersane Kampta” filminde Paşhan Yılmazel, Alp Kırşan, Berksan Özer, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Okan Karacan, Ceyda Ateş, Ulaş Özer, Ozan Aydemir, Mustafa Topaloğlu, Sibel Tüzün, Duygu Çetinkaya, Tuba Ünsal, Pakize Suda, Hande Ataizi, Cüneyt Arkın ile birlikte oynadı.

Simge Tertemiz, 5 senedir birlikte olduğu Murat Kadıoğlu ile 18 Haziran 2011 tarihinde evlendi. Nail Kayra (d.Ekim 2011) isminde bir oğlu mevcuttur. 2014 senesinde boşandılar.

2016 senesinde 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlayacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Yine Öykü Serter‘in sunuculuğunu yapacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2010 – Türk Malı (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2010 – Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı)
2008 – Çılgın Dersane Kampta (Gamze) (Sinema Filmi)
2007 – Çılgın Dersane (Gamze) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün