Biyografi

Sinan Erkoç Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Sinan Erkoç kimdir?, Sinan Erkoç kaç yaşında?, Sinan Erkoç evi nerede?, Sinan Erkoç nerelidir? Sinan Erkoç ev adresi?, Sinan Erkoç kaç yaşında?, Sinan Erkoç nerede oturuyor?, Sinan Erkoç nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Sinan Erkoç hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 12.Ekim.1957 senesinde doğan Sinan Erkoç şu an için 64 yaşında ve Terazi burcundandır. Sinan Erkoç doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Müzisyen olarak devam ettirmektedir.

Sinan Erkoç Kimdir? – Sinan Erkoç Evi Nerede? – Sinan Erkoç Nerede Oturuyor?

Sinan Erkoç Kimdir?, evi nerede?

“Mahzun Gözler” adlı şarkı ile tanınan, Türk gitarist ve şarkıcı

Sinan Erkoç, 12 Ekim 1957 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Tam adı Ahmet Sinan Erkoç’dır. Babası Hasan Erkoç Ud sanatçısı, abisi ise şarkıcı Fatih Erkoç‘tur. Baba tarafından aslen Burdur, anne tarafından ise Karadeniz’lidir.

Sinan Erkoç, Timur Selçuk’tan armoni dersleri aldı. 1990’lı senelerda Eurovision şarkı yarışması, Altın Anten, Altın Güvercin gibi çeşitli müzik yarışmalarında çeşitli dereceler aldı.

Sinan Erkoç, 1990 senesinde Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışmasına; sözlerini Aysel Gürel’in yazdığı, müziğini abisi Fatih Erkoç’un yaptığı “Karanlıkta Biri Gidiyordu” adlı şarkı ile katıldı. Tüm şarkılarda orkestrayı Turhan Yükseler’in yönettiği yarışmada Cem Karaca “Kahya Yahya” isimli şarkısı ile birinci, Burhan Şeşen “Söz mü Babacığım” isimli şarkısı ile ikinci ve Grup Denk (Oya Küçümen ve Bora Ebeoğlu) “Nerdesin” isimli şarkıları ile üçüncü olmuştur.

14 Eylül 1991 tarihinde ise birinci İstanbul Beyaz Güvercin Müzik Yarışması’na söz ve müziği Fatih Erkoç’a ait “Haydi Koş” şarkısı ile katılmıştır. Sonuçta Eda Özülkü & Metin Özülkü‘nün “Sen Daha Dur” isimli şarkıları ile birinci, Suavi “Yıllar Sonra” ile ikinci, Candan Erçetin ise “Sonbaharda Aşk” ile üçüncü olmuştur.

Sinan Erkoç, Arzu Erkoç ile evlidir. Sina isminde bir oğlu mevcuttur. Muğla Bodrum’da ikamet etmektedir.

Albümleri :
1991- Sevenlerin Tavernası
1993 – Uykularım Delik Deşik
1995 – Na Mütena-i Muhabbet
1998 – Uyan Be Adam
2010 – Alnımın Yazısısın

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün