Biyografi

Sinem Kobal Kimdir? Evi Nerede?

Sinem Kobal Kimdir? – Sinem Kobal Evi Nerede? – Sinem Kobal Nereli?

Sinem Kobal kimdir?, Sinem Kobal kaç yaşında?, Sinem Kobal evi nerede?, Sinem Kobal nerelidir? Sinem Kobal ev adresi?, Sinem Kobal kaç yaşında?, Sinem Kobal nerede oturuyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Sinem Kobal hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 14.Ağustos.1987 senesinde doğan Sinem Kobal şu an için 34 yaşında ve Aslan burcundandır. Sinem Kobal doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi OyuncusuTiyatro Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Sinem Kobal Kimdir?, evi nerede?

Selena, Lise Defteri ve Dadı gibi başarılı T.V. dizilerinde, Okul, Romantik Komedi ve de Ayakta Kal filmlerinde rol almış olan Türk sinema, dizi, tiyatro ve reklam oyuncusu, sunucu.

Sinem Kobal, 14 Ağustos1987 tarihinde, aslen Rizeli olan inşaat mühendisi bir baba ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğu olarak, İstanbul’da dünyaya geldi. Kerem adında erkek kardeş mevcuttur. Henüz okula başlamadan önce bale eğitimi almaya başlayan Kobal, 19911999 senelerı içerisinde, sekiz yıl boyunda bale eğitim hayatına devam etti.

İstek Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’nden 2001 senesinde mezun olan Kobal, eğitim hayatı boyunca basketbol, voleybol ve step sporları ile uğraştı. Ortaokul senelerında okulun basket takımıyla beraber İstanbul şampiyonluğu kazanan Kobal, oyunculuk kariyerine başladıktan sonra da spordan kopmadı ve de aikido yapmaya devam etti.

Sinem Kobal’ın Dormen Tiyatrosu’nda başlayan oyunculuk kariyeri, halen 13 yaşındayken kadrosuna katıldığı Dadı adlı diziyle işinde uzman bir boyut kazandı. 20002003 senelerı içerisinde gösterimde olan Dadı’nın kadrosunda, Sinem Kobal’ın bunun yanında Kenan Işık, Haldun Dormen ve Gülben Ergen gibi başarılı oyuncular yer almaktaydı. Selena dizisi Kobal’a Jetix Çocuk Ödülleri’nde En Sevilen Türk Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı.

Dadı’nın sonrasında bir süre tiyatro çalışmalarına geri dönen Kobal, Uygur Tiyatrosu bünyesinde sahnelenen oyunlarda yer aldı. Liseden mezun olmasının sonrasında Beykent Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Gösteri Bölümü’ne katıldı ve de bölümünden başarıyla mezun oldu.

2003 senesinde Hürrem Sultan, 2004 senesinde ise Lise Defteri adlı dizilerde rol alan Kobal, aynı yıl vizyona giren Okul adlı gençlik-gerilim filmi ile ilk sinema denemesine imza attı. 2005 senesinde, ATV’de gösterime giren Nefes Nefese adlı T.V. dizisinde Aslı kişiliğini canlandırsa da, dizi seyircilerden beklenen ilgiyi görmedi.

2006 senesinde, ikinci sinema filmi olan Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu’nda yer aldı. Kült bir trash movie olarak nitelendirilen ilk filmin devamı olarak çekilen Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, IMDB listelerinde tarihin en kötü 100 filmi arasına girmeyi başardı. 2008 senesinde Ayakta Kal, 2009 senesinde ise Romantik Komedi, genç oyuncunun beyazperdede bulunduğu diğer yapımlar oldu.

Genç oyuncunun 20062009 senelerı içerisinde rol aldığı Selena adlı dizi, popüleritesini büyük miktarda arttırdı. Fantastik bir dizi olan ve ağırlıklı olarak çocuklara hitap eden Selena’da, genç oyuncu, Cansu Demirci ve Gizem Güven ile beraber kamera karşısına geçti.

Sinem Kobal, 2009 senesinden beri, futbolcu Arda Turan ile birlikte oldu. 2012 senesinin Ocak ayında nişanlandılar. 2013 senesinin kasım ayında ayrıldılar.

Aralık 2014‘den beri Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte olan Sinem Kobal, 14 Mayıs 2016 tarihinde Cunda Adası’nda evlendiler. 21 Ekim 2020 tarihinde Lalin adını verdikleri kızı dünyaya geldi.

2015 senesinde “Analar ve Anneler” dizisinde Zeliha kişiliğini canlandırırken Metin Akdüler, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Binnur Kaya, Nazan Kesal, Tansu Taşanlar, Burak Tamdoğan, Ulaş Tuna Astepe ile birlikte rol aldı.

2015 senesinde yönetmenliğini Uğur Yücel’in oğlu Can yücel (2)’in yaptığı “Yaktın Beni” adlı sinema filminde Sarp Apak, Sinem Kobal, Uğur Yücel, Meltem Cumbul, Hasibe Eren, Sezai Aydın, Ozan Özcan, Bülent Şakrak ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Gecenin Ötesi (TV Dizisi)
2017 – Yüz Yüze (Seliha) (TV Dizisi)
2015 – Yaktın Beni (İpek) (Sinema Filmi)
2015 – Analar ve Anneler (Zeliha) (TV Dizisi)
2014 – Gönül İşleri (Sevda) (TV Dizisi)
2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (Didem) (Sinema Filmi)
2011 – Mor Menekşeler (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2010 – Romantik Komedi (Didem) (Sinema Filmi)
2010 – 2011 – Küçük Sırlar (Su Mabeynci) (TV Dizisi)
2008 – Ayakta Kal (Yasemin) (Sinema Filmi)
2006 – Selena (Selena) (TV Dizisi)
2006 – Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (Bianca) (Sinema Filmi)
2006 – Arka Sokaklar 1. Sezon (Komiser Muavini ) (TV Dizisi)
2005 – Nefes Nefese (Aslıgül) (TV Dizisi)
2003 – Lise Defteri (İnci Altın) (TV Dizisi)
2003 – Okul (Şebnem) (Sinema Filmi)
2003 – Hürrem Sultan (Ayşe) (TV Dizisi)
2000 – Dadı (Dilara Giritli) (TV Dizisi)

Oynadığı reklam filmleri:
Vodafone reklamı
Gazete Reklamları
Gençturkcell Muhabbet
Deterjan Reklamı
Euro Reklamı
Avea Reklamı
Bingo Reklamı
Garnier Reklamı

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün