Kamu ve Özel İş İlanları

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesine 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle anlaşmali personel alımı yapılacaktır.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

 1. Başvuracak adaylarda yukarıda gösterilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde gösterilen genel şartlar aranır.
 2. 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, lisans mezunlarında KPSSP3, önlisans mezunlarında KPSSP93 ve lise mezunlarında KPSSP94 puanları esas alımı yapılacaktır.
 3. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 4. Erkek adayların askerlikle ilişiği olmamak.
 5. Başvuru bitim tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.
 6. Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Böylelikle istihdam edilenler, hizmet anlaşmasi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle kurumlarınca anlaşmalerinin feshedilmesi yahut anlaşma dönemi içinde Cumhurbaşkanı Kararı ile tespit edilen istisnalar hariç anlaşmayi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden bu yana bir yıl geçmedikçe kurumların anlaşmali personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması.
 7. Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.
 8. Gerçeğe aykırı belge verenler yahut beyanda bulunanlar ile ilgili yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare aracılığıyla kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Detaylı bilgi için Tıklayın!!.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi aşağıda yazılı birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun alakalı maddeleri gereğince öğretim üyesi alımı yapılacaktır.

Başvuracak olan adayların ilanın yayım tarihinden bu yana 15 (on beş) gün içinde Profesör ve Doçent kadroları için Rektörlüğe, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için alakalı birimlere şahsen yahut posta ile başvurmaları gerekmektedir.

Adayların Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin web sitesinde yayına giren Akademik Personel Yükseltilme/Atanma Başvuru ve Değerlendirme Şartlarını sağlıyor olmaları gerekmektedir.

 • Profesör Kadrosu için : Dilekçe, özgeçmiş ve 6 takım bilimsel yayın dosyası
  Doçent Kadrosu için : Dilekçe, özgeçmiş ve 4 takım bilimsel yayın dosyası.
  Doktor Öğretim Üyesi Kadrosu için: Dilekçe, özgeçmiş, doktora veya uzmanlık belgesi 4 takım bilimsel yayın dosyası.

Adaylar bilimsel yayın dosyalarının 1 (bir) nüshasını basılı olarak, diğer nüshalarını elektronik ortamda (taşınabilir bellek, cd vs.) teslim edebilirler.

Detaylı bilgi için Tıklayın!!.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün