Bilgi

Son Dakika! Alkol Satışı Yasaklandı!

Son Dakika! Alkol Satışı Yasaklandı!, arayışı içine giren okurlarımız için Son Dakika! Alkol Satışı Yasaklandı! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Son Dakika! Alkol Satışı Yasaklandı! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Son Dakika! Alkol Satışı Yasaklandı!

Tam kapanma tartışmaları sürerken alel acele yine alkol satışı yasaklandı! Sosyal medya aracında duruma tepkiler büyüyor. Dün Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tam kapanmaya geçtiğimizi açıkladı. Lakin tam kapanmada kargolar, fabrikalar, zincir marketler hatta otellerin açık olması tartışmayı büyütürken alkol yasağı da geldi!

Alkol satışının yasaklanması sosyal platformyı ayağa kaldırdı. Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş “İçişleri Bakanlığı’ndan teyit aldık. Maalesef 17 Mayıs’a kadar içki satışı olmayacak.” diye açıkladı. Bunun üzerine tepkiler gecikmedi. Sosyal medya aracında “Bunların derdi tamamen şeriat alıştırması yapmak. Sokakları yasaklamayı dayatmak. Bu yasakların ne tam kampanmayla ne de virüsle mücadeleyle alakası var! ” yorumları yapıldı. Diğer taraftan konuveyair alkol yasağı kararını detsekleyenler de oldu.  

Elde edilen bilgilere göre tekel bayileri tam kapanmadan muaf olmadığı için, haksız rekabete yol açmamak adına marketlerde de alkol satışı yapılmayacağı bilgisine ulaşıldı. Alkol satışının şuan için 17 Mayıs’a kadar yagizlendiği açıklamaldu fakat tepkiler bu yasakların yaşam tarzını değiştirmeye yönelik olduğu görüşünde yükselmeye sürdürmekte.

Yayınlanma Zamanı: 27 Nisan 2021, 12:48

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün