Bilgi

Son Dakika! Erdoğan Açıklıyor! Kabine Toplantısı Sonrası Tam Kapanma Geldi Mi?

Son Dakika! Erdoğan Açıklıyor! Kabine Toplantısı Sonrası Tam Kapanma Geldi Mi?, arayışı içine giren okurlarımız için Son Dakika! Erdoğan Açıklıyor! Kabine Toplantısı Sonrası Tam Kapanma Geldi Mi? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Son Dakika! Erdoğan Açıklıyor! Kabine Toplantısı Sonrası Tam Kapanma Geldi Mi? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Son Dakika! Erdoğan Açıklıyor! Kabine Toplantısı Sonrası Tam Kapanma Geldi Mi?

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!  “29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19’dan başlayıp 17 mayıs sabah 5’e kadar tam kapanmaya geçiyoruz! Kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır!” dedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu biçimde;

“TAM KAPANMAYA GEÇİYORUZ”

29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19’dan başlayıp 17 Mayıs sabah 5’e kadar tam kapanmaya geçiyoruz! Bu tarihlerde kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır!

“Tüm sınavlar ertelenecektir.”

“Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek.”

“Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.”

“İçişleri Bakanlığı genelgesinde gösterilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.”

EROĞAN ABD BAŞKANI BİDEN’E SESLENDİ!

Türkiye Covid19 sınavında son sıralarda yer alarak vahim bir tablo sergiliyor. Artan vaka sayıları ve yoğun bakımlardaki doluluk oranları sebebiyle günlerdir tam kapanmaya geçileceğine dair gçrüşler yer alıyordu.

Artan vaka sayıları alınan önlemler vatandaşı bunaltmış durumda. Esnaf kötü durumda.. Lakin vatandaşı asıl isyan ettiren şey yazılan cezaların haksızlığı. Sahilde ki sokaktaki hatta dağın başındaki tek başına uyuyan çobana öğle içinde eczacıların yemek yerken maskeyi bir anlığına çıkardı diye ceza yazılırken, parti mitinglerde, parti otobüslerinde, cenaze merasimlerine dip dipe onlar insan ceza yazılaması vatandaşı isyan noktasına getirmiş durumda. 

Uzmanlar Covid19 vaka sayısını düşürmek için tam kapanma ve bi hayli hızlı bir biçimde aşılama yapılması gerektiğini söylerken Kabine Toplantısı’nda kararlar alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yeni koronavirüs önlemlerini açıklıyor. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE;

“Derya Yanık ile alakalı sosyal platformda yürütülen linç kampanyalarını kınıyorum.”

“Haksız ve mesnetsiz ifadeler bizi üzdü. 

“Joe Biden 24 Nisan günü paylaşımı yaptığı mesajda acı olaylarla alakalı mesnetsiz, haksız ifadeler kullanmıştır. Batılı tarihçilerin bile kendi dediklerini yalanlayan bu açıklamalar talihsizlik.”

“Tarihteki olaylar siyasetçilere değil tarihçilere bırakılmalıdır. Batının terör hususunda ikiyüzlülüğünü bilinmekte. ABD ve Avrupa eğer bizimle tarih hususunda yarışa girecek olursa onlar insan içine çıkamayacak duruma gelecektir. – Bunu biz değil, Avrupalı tarihçiler diyor”

“Acılarımızı kalbimize gömüp ileriye bakma erdemimizi bazıları yanlış anlıyor.”

Türkiye olarak tarihte yaşanan acıların yarıştırılması gibi bir anlayışı insani bulmuyoruz. Ama şayet böyle bir yola girilecekse bu yarıştan alnı ak, vicdanı müsterih, kalbi mutmain çıkacak tek millet ve devletin biz olduğunu da hatırlatmak istedik.”

“Meseleyi özetle anlatmak istiyorum. Anadolu farklı etnik kökeneden bireylerin yaşadığı topraklar olmuştur. Tarihimize 93 harbi diye geçen döneme kadar bu barış içinde yaşam sürmüştür. Ermenilerde bu sürede barış içinde yaşamaktaydı. Osmanlının son zamanında batılılar aracılığıyla silahlandırılarak bize karşı ayaklandırılmıştır. Balkan toprakları bu biçimde başlatılan asimetrik savaşlarla ülkeden kopartılmıştır. 

Aynı durum Doğu’da Ermeniler üzerinden oynanmıştır. Bu çeteler topraklarımıza saldıran Ruslarla işbirliği yapmıştır.  24 Nisan’da ne olmuştur? İnsani trajedi anlamında hiçbir şey olmamıştır. Sadece Osmanlı devletinin savaş halinde olduğu aleyhine faaliyet yürüten örgütleri kapatıp yöneticilerini tutukladığı gündür. 

Yaşanan herhangi bir can kaybı da söz konusu değildir. Ülkemizdeki Ermeni toplumu bu tarihi acılarını anma günü olarak kabul etmiştir. Biz de bu tarihte ne olduğunu bilerek, Ermenilerin acılarına saygı duyarak son senelerda mesaj gönderiyoruz.

“Türk ve Kürt nüfus Ermeni çeteler aracılığıyla katledildi.” 

“Yıllardır dile getirilen Ermeni iddiaları hususunda ortak bir tarih komisyonu kurulması teklifimize hala bir yanıt alamadık”

“Ben belegeye dayanarak konuşuyorum, Sayın Biden neye dayanıyor bilmiyorum. Biz hodri meydan diyoruz”

“Osmanlı Devleti Ermeni nüfusuna yer değiştirmiştir. Başka toprakalra göndermemiştir. Mazereti olanlar sevkten uzak tutulmuştur.”

“Kimsesiz kalmış Ermeni çocuklara sahip çıkılarak yetimhaneler kurulmuştur sayın Biden. “

“Biz bu konularda hiçbir zaman dışlayan olmadık”

“Herhalde insanlar katledildikleri, sorykırıma uğradıkları yere gönüllü olarak geri dönmezler sayın Biden”

“Ermenileri bu savaşta kullanmışlar ve ölülerini dahi istismar etmekte çekinmiyorlar”

“Hiçbir yerde Ermenilere ait toplu mezara rastlanmamıştır. Çünkü böyle bir hadise yaşanmamıştır”

“Soykırım diyorsanız önce kendinize dönüp bakın. Kızılderileri, siyahileri söylememe bile gerek yok. Sizler Türk’e soykırım yaftası yapıştıramazsınız”

“Azeri vatandaşlarıız.. Ermeni çevrilerin soykırım yalanına tutunmaları kendi tarihlerindeki utançları örtme çabalarıdır.”

“Birinci dünya savaşında yaşanan sivil kayıplar üzerinden bir değerlendirme yapacaksak, Çarlık Rusya’sı Musevi vatandaşları sürgün adı altına ölüme terk edilmiştir. Ermenilerin kayıpları soykırım olarak itelendirilecekse tüm bunlar ve nice hadiseler alınmalıdır.”

“Aleyhimizde yayın yapacak araştırmacılara bile arşivlerimizi kapatmııyoruz. Buyrun bakın”

“PKK üzerinden bu oyunların devamının faaliyete geçirilmeye çalışıldığının farkındayız”

“Biz tarihe hüsumet değil ders almak için bakıyoruz. Bu tür adımlar yeni sıkıntılara meydan vermektedir. Bizim Ermeniler’le hiçbir sıkıntımız yoktur. Barış içinde yaşıyoruz. Barış içinde komlulukla yaşıyoruz fakat hep biz fedakarlık yapıyoruz.”

Yayınlanma Zamanı: 26 Nisan 2021, 19:57

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün