Biyografi

Suga (Min Yoongi) Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Suga (Min Yoongi) kimdir?, Suga (Min Yoongi) kaç yaşında?, Suga (Min Yoongi) evi nerede?, Suga (Min Yoongi) nerelidir? Suga (Min Yoongi) ev adresi?, Suga (Min Yoongi) kaç yaşında?, Suga (Min Yoongi) nerede oturuyor?, Suga (Min Yoongi) nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Suga (Min Yoongi) hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Mart.1993 senesinde doğan Suga (Min Yoongi) şu an için 28 yaşında ve Balık burcundandır. Suga (Min Yoongi) doğum yeri ise Taejeon-dong, Daegu, Güney Kore olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Pop ŞarkıcısıSöz yazarıProdüktör olarak devam ettirmektedir.

Suga (Min Yoongi) Kimdir? – Suga (Min Yoongi) Evi Nerede? – Suga (Min Yoongi) Nerede Oturuyor?

Suga (Min Yoongi) Kimdir?, evi nerede?

Suga Güney Koreli rap şarkıcısı, söz yazarı ve prodüktördür.

Suga (Min Yoongi), 9 Mart 1993 tarihinde Güney Kore, Daegu, Taejeon-dong’da doğmuştur. Asıl adı Min Yoon-gi’dir. Min Geum-jae adında abisi mevcuttur. Taejeon İlkokulu, Gwaneum Ortaokulu ve Apgujeong Lisesinden mezun olduktan sonra Global Cyber Üniversitesinde okudu. Güney Koreli şarkıcı Stony Skunk‘tan ”Reggae Muffin” şarkısını duyduktan sonra rap ile alakadar olmaya başladı. Daha sonra 2005 senesinde Güney Koreli müzik grubu Epik High’ın ‘Fly’ parçasını dinledikten sonra rapçi olmaya karar verdi.

Suga (Min Yoongi), 13 yaşındayken söz yazmaya ve piyano öğrenmeye başladı. 17 yaşında çalıştığı müzik stüdyosunda kendi müziğini yapmaya başladı. BTS grubuna katılmadan önce ”underground rapper” (yer altı rapçisi) olarak biliniyordu.

Min Yoongi’nin sahne adı; basketbolda öğrenci olarak oynadığı pozisyon olan ‘şutör gardiyanı’ teriminin ilk hecelerinden türemiştir.

Daha önce “D-Town” adında bir grupta yer aldı. Big Hit Entertainment menajerliği altında 2013 senesinde BTS grubuna katıldı. BTS (Bangtan Boys) müzik grubunun bir üyesi olan Suga (Min Yoongi), rap şarkıcısı, söz yazarı ve prodüktördür.

2013 senesinin Aralık ayında apandisit cerrahi operasyonu oldu. Kasım 2020‘de sol omzundan ameliyat oldu.

15 Ağustos 2016‘da SoundCloud aracılığıyla kendi adını taşıyan ücretsiz bir mixtape paylaştı. Ertesi yıl, 2017 senesinde Suga, bundan öncekilerde mixtape’inde bir single için birlikte çalıştığı şarkıcı Suran için “Wine” şarkısını besteledi. Suga daha sonra 2019’da Epik High’ın Sleepless için “Eternal Sunshine” başlıklı bir parça üretti. 2019 Temmuz’da çıkardığı “We Don’t Talk Together” dijital single’ını yazdı ve prodüktörlüğünü yaptı.

Big Hit Entertainment şirketine ilk etapta müzik yapımcısı olarak katılan Suga, üyeler J-Hope ve RM ile birlikte Big Hit Entertainment bünyesinde üç yıl eğitim aldı.

İlk single albümleri 2 Cool 4 Skool’dan “No More Dream” şarkısıyla Mnet’in M Countdown programında BTS üyesi olarak ilk çıkışını yaptı. BTS’in 2016 derleme albümü ”The Most Beautiful Moment in Life: Young Forever” için giriş olarak görev yaptı. Suga, BTS grubunun adı altında iki solo parça paylaştı. İlki, BTS’in 2016 stüdyo albümü Wings’de çıkan “First Love” adlı şarkı, bir monoloğu anımsatan otobiyografik bir rap parçası. Bir diğeri ise 2018 derleme albümü Love Yourself: Answer’da Suga, aşık olmanın aşağı yukarı doğasını tartışan “Trivia: Seasaw” şarkısını çıkardı. Aynı yıl 2018 senesinde Suga, grubun diğer üyeleriyle birlikte Güney Kore Başkanı Moon Jae İn tarafından BTS üyesi olarak devlet üstün hizmet madalyası ile ödüllendirildi.

Dünya çapında müzik listelerinde bir numaradan inmeyen BTS (Bangtan Boys) müzik grubu Üyeleri:
• Kim Seok-Jin (Vokal),
Suga (Min Yoongi) (Rap),
• J-Hope (Dans/Rap),
• Rap Monster (Rap),
• Jimin (Dans/Vokal),
• V (şarkıcı) (Vokal)
• Jungkook (Dans/Vokal)

BTS (Bangtan Boys) müzik grubunun başarıları nedeni ile Güney Kore‘de askerlik yasasının değişmesine yol açtı. K-pop yıldızları 30 yaşına kadar hizmetten muaf olacak.

BTS (Bangtan Boys) müzik grubu Dünya’nın en büyük grubu oldular. Albümler yayımlarken, her çeşit rekoru kırarken ve 2020’de canlı yayınlarda yer alırken BTS pop yıldızlığının zirvesine yükseldi.

Ödülleri Ve Başarıları:
Suga’nın 2017’de paylaştığı ”Wine” şarkısı 2 Aralık 2017’de Melon Müzik Ödülleri’nde yılın en iyi Soul / R & B parçasını kazandı. Suga bunun bunun yanında sahnedeki çalışmasıyla “Hot Trend Award” ödülünü aldı. Suga daha sonra dijital satın alma ve akış için karışık şarkı listesini Şubat 2018’de yeniden paylaştı. Yeniden yapılan baskı Billboard’un Dünya Albümleri Listesinde 3., Heatseekers Albümleri listesinde 5. sırada ve En İyi Albüm Satışları listesinde 74. sırada yer aldı. 6 Mayıs 2020’de IU, Suga’nın bulunduğu ve yapımcılığını üstüne aldığı dijital single “Eight” ı paylaştı. Şarkı, Gaon Digital Chart ve Billboard World Digital Songs listelerinde bir numaradan giriş yaptı. Suga, ikinci mixtape’i D-2’yi (Agust D’nin devamı) 22 Mayıs’ta baş single’ı “Daechwita” nın müzik videosuyla birlikte paylaştı ve ABD Billboard Hot 100 listesinde 76. sıraya ulaştı. Mixtape, Billboard 200 listesine 11 numaradan girdi ve ABD‘de Koreli bir solistin en yüksek listeye sahip albümü oldu. Aynı zamanda Birleşik Krallık‘ta ilk 10’a giren ilk Kore solo sürümü ve Birleşik Krallık albümleri listesinde 7. sırada yer aldı.

Suga (Min Yoongi), 2017 Melon Müzik Ödülleri’nde Suran’ın “Wine” şarkısının yapımcısı olarak “Hot Trend” ödülünü; 2019 Mnet Asian Music Awards’da ise Lee So-ra’nın “Song Request” şarkısıyla “En İyi İşbirliği” ödülünü kazanmıştır.

Suga (Min Yoongi), Ocak 2018’de Kore Müzik Telif Hakkı Derneği’nin üyesi oldu.

2018 senesinde Güney Kore‘de Hannam-dong, Seul’de 3 milyon ABDDoları değerinde lüks bir daire satın aldı, 2019 senesinden beri orada yaşamaktadır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün