Biyografi

Süheyl Uygur Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Süheyl Uygur kimdir?, Süheyl Uygur kaç yaşında?, Süheyl Uygur evi nerede?, Süheyl Uygur nerelidir? Süheyl Uygur ev adresi?, Süheyl Uygur kaç yaşında?, Süheyl Uygur nerede oturuyor?, Süheyl Uygur nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Süheyl Uygur hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1958 senesinde doğan Süheyl Uygur şu an için 63 yaşında ve burcundandır. Süheyl Uygur doğum yeri ise Samsun olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Süheyl Uygur Kimdir? – Süheyl Uygur Evi Nerede? – Süheyl Uygur Nerede Oturuyor?

Süheyl Uygur Kimdir?, evi nerede?

Süheyl Uygur,1958 senesinde Samsun’da doğmuştur. Ailece aslen Kilis’lilerdir. Tiyatrocu Nejat Uygur, Nejla Uygur çiftinin 5 oğlundan ikincisidir. Sırasıyla; Ahmet, Süheyl Uygur, Süha Uygur, Kemal ve Behzat Uygur. Süheyl Uygur, kardeşi Süha Uygur’un ikizidir. Annesi doğuma son ana kadar Samsun Zafer Sineması’ndaki tiyatro oyununa devam etmiş. Behzat Uygur Adana’da doğmuş, Süheyl- Süha Samsun, Kemal Antakya, en büyük abileri Ahmet de İstanbul‘da vapurda doğmuş. Süheyl ve Behzat babalarının deyimiyle “armut ağacının dibine düştüler” ve tiyatrocu oldular.

Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler dünyaya geldikları andan beri içinde bulundukları “Nejat Uygur Tiyatrosu”nda birden çok oyunda yer aldılar. Burada edindikleri bilgi birikimni ve tecrübe ile, 1991 senesinde “Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu”nu kurdular. Süheyl/Behzat Uygur tiyatrosu kurulduktan sonra Boynuz Kulağı Geçer, Üç Salakşörler, Hişt Hişt Teleköle ve Kodum mu Oturturum adlı oyunları ile 11 yıl boyunca hiç aralıksız tiyatro sahnelerinde yer aldılar.

Kanal 7’deki “Şans Kapıdan Bakınca” adlı yarışmayı sundu. “Şahane Pazar” adlı eğlence Proğramını kardeşi Behsat Uygur’la birlikte sundu. 1993 senesinden beri aralıksız 8 yı sürdürdükleri “Şahane Pazar” programı ile TV ekranlarının vazgeçilmez ikilisi oldular.Şahane Pazar Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin başarısı aracılığıyla bir ekran klasiği olmayı başarmıştır. Ayrıca bir de “Ha Babam De Babam” adlı bir proğram yapmışlardır.

Sunuculuk ve tiyatro alanında birden çok ödül kazandılar. Müzik sektöründe de bir ilke imza atarak müzik ve mizahı birleştirdikleri bir single çıkardılar. “Abdülkadir” isimli singlelarının satış rakamı ortalama 200.000’e ulaştı. Bu da Uygur isminin markalaştığını, yaptıkları her işin tüketicisi olduğunun göstergesidir.

Yeni Asır’da Behsat ile birlikte bir dönem tam sayfa yazılar yazdılar.

Süheyl Uygur, 23 Aralık 1995 tarihinde “Bambi” lakaplı dansçı Burçin Orhon (d. 1965), ile evlendi. “Tüp Bebek” yöntemi ile, 4 Eylül 1998 tarihinde ilk kızları Zeynep Uygur dünyaya geldi. İkinci kızları 2002 de, dünyaya geldi adını Ayşe Uygur koydular. Ayrıca Burçin Orhon’un ilk evliliğinden Ceren Robin (d.1988) adında bir kızı daha var.

Süheyl Uygur’un Yer Aldığı Tiyatro Oyunları:
Tırt
Alo Orası Tımarhane mi?
Şeyine Şey Ettimin Şeyi
Aman Özal Duymasın
Hanedan
Minti Minti
Boynuz Kulağı Geçer
Üç Salakşörler
Hişt Hişt Teleköle
Kodum mu Oturturum
Güldüren Şüphe

Filmleri :
2011 – Kaç Para
2011 – Benimle Oynar mısın?
2005 – Haylaz Babam
2002 – Çekirdek Aile
2001 – Yeşil Işık
2001 – Her Şey Oğlum İçin
1999 – Uzaydan Adam Çıkmaz

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün