Biyografi

Süleyman Çobanoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Süleyman Çobanoğlu kimdir?, Süleyman Çobanoğlu kaç yaşında?, Süleyman Çobanoğlu evi nerede?, Süleyman Çobanoğlu nerelidir? Süleyman Çobanoğlu ev adresi?, Süleyman Çobanoğlu kaç yaşında?, Süleyman Çobanoğlu nerede oturuyor?, Süleyman Çobanoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Süleyman Çobanoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1967 senesinde doğan Süleyman Çobanoğlu şu an için 54 yaşında ve burcundandır. Süleyman Çobanoğlu doğum yeri ise Üçkuyu, Sultandağı, Afyon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise SenaristŞair olarak devam ettirmektedir.

Süleyman Çobanoğlu Kimdir? – Süleyman Çobanoğlu Evi Nerede? – Süleyman Çobanoğlu Nerede Oturuyor?

Süleyman Çobanoğlu Kimdir?, evi nerede?

Fox Tv‘de oynamaya başlayan “Savaşçı” adlı Tv dizisinin senaristidir.

Süleyman Çobanoğlu, 1967 senesinde Afyonkarahisar, Sultandağı ilçesine bağlı Üçkuyu köyünde doğmuştur. 1 yaşında iken annesini kaybetti. İlkokulu köyünde bitirdikten sonra ortaöğrenimini ise Devlet Parasız Yatılı öğrencisi olarak Ankara Atatürk ve Afyon liselerinde bitirdi. İzmir 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.

Süleyman Çobanoğlu, 1991 senesinde İstanbul’a geldi. Çeşitli işlerde çalıştı.

Süleyman Çobanoğlu, ilk şiirlerini 1990 senesinde yayımladı. Çoğu Dergâh’ta yayımlanan şiirlerini 1995 senesinde bir kitapta toplandı. Kanal 7 televizyonunda kültür ağırlıklı çeşitli programların yapım ve sunumunu üstlendi.

Millî Gazete‘de günlük yazılar yazdı. Atv‘de yayına giren Kılıç Günü dizisinin senaristliğini yaptı. TRT‘de yayına giren Sakarya Fırat adlı dizinin, 2014’te TRT1’de yayına giren “Kızıl Elma” dizisinin senaristliğini yaptı. Son zamanda yayın yönetmenliğini İbrahim Tenekeci’nin yaptığı İtibar Dergisinde şiirlerini yayınlamaktadır. 1995 Yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Şiirler Çağla kitabıyla Yılın Şairi ödülüne layık görüldü.

Süleyman Çobanoğlu, Kanal 7‘de Işık ve Gölge, İstasyon, Resimli Saat, Tanıklar, Kalp Gözü, Yedinci Gece, Ekmek ve Gazete adlı programlar yaptı. Özellikle Kalp Gözü adlı dizisiyle bir çığır açtı.

2010 senesinde konusunu yazdığı “Kılıç Günü” dizisinin yönetmenliğini Osman Sınav ile Raşit Çelikezer yaparken, başrollerde Tansel Öngel, Melike Güner, Nur Erkul, Ertan Saban, Yurdaer Okur, Ali Atay, Teoman Kumbaracıbaşı, Tamer Levent, Serdar Yeğin, Leyla Bilginel ve Şebnem Hassanisoughi rol almıştır.

9 Nisan 2017 tarihinde Fox Tv‘de oynamaya başlayan Limon Film’in yapımcılığını üstüne aldığı, konusunu Süleyman Çobanoğlu’nun yazdığı, yönetmenliğini Volkan Kocatürk ve Eray Koçak‘ın yaptığı “Savaşçı” adlı Tv dizisinde başrollerde Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Fırat Albayram, Burç Kümbetlioğlu, Bahadır Vatanoğlu, Uğur Biçer, Alican Albayrak, Hakan Dinçkol ve Doğan Bayraktar oynadı.

Eserleri:
1995 – Şiirler Çağla (Şiir)
1997 – Yobazlığa Övgü (Deneme)
1997 – Aşk ile Hain Kardeş (Deneme)
2009 – Hudayinabit (Şiir)

Filmleri :
Senaryo :
2017 – Savaşçı (TV Dizisi)
2014 – Kızıl Elma (TV Dizisi)
2010 – Kılıç Günü (TV Dizisi)
2009 – 2011 – Sakarya Fırat (TV Dizisi)
2008 – Yalan Dünya (TV Dizisi)
2008 – Doksandokuz – Kimse Yoksa O Var(TV Filmi)
2007 – Demir Leblebi (TV Dizisi)
2006 – Topal Hoca (TV Filmi)
2006 – Tertemiz (TV Filmi)
2005 – İffet (TV Filmi)
2005 – Kandil (TV Filmi) 2005
2005 – Büyük Günahlar (TV Dizisi)
2004 – Kenan’da bir Kuyu (TV Filmi)
2004 – Kalp Gözü (TV Dizisi)

Yapımcı :
2004 – Kalp Gözü (TV Dizisi)

Oyuncu :
2004 – Kalp Gözü (Sunucu) (TV Dizisi)

Eser :
2005 – Zehir ve Şifa (TV Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün