Tarkan Gözübüyük Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Tarkan Gözübüyük kimdir?, Tarkan Gözübüyük kaç yaşında?, Tarkan Gözübüyük evi nerede?, Tarkan Gözübüyük nerelidir? Tarkan Gözübüyük ev adresi?, Tarkan Gözübüyük kaç yaşında?, Tarkan Gözübüyük nerede oturuyor?, Tarkan Gözübüyük nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Tarkan Gözübüyük hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 15.Temmuz.1970 senesinde doğan Tarkan Gözübüyük şu an için 51 yaşında ve Yengeç burcundandır. Tarkan Gözübüyük doğum yeri ise Erzurum olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise MüzisyenProdüktör olarak devam ettirmektedir.

Tarkan Gözübüyük Kimdir? – Tarkan Gözübüyük Evi Nerede? – Tarkan Gözübüyük Nerede Oturuyor?

Tarkan Gözübüyük Kimdir?, evi nerede?

Türkiye’nin en büyük metal gruplarından birisi olan Pentagram’ın bas gitaristi olan Türk müzisyen, aranjör ve prodüktör.

Tarkan Gözübüyük, 15 Temmuz1970 tarihinde, Erzurum’da dünyaya geldi. Müzikle tanışması, halen 14 yaşındayken, bas gitarla olan Gözübüyük, lise senelerı boyunca birden fazla farklı yerel rock grubu ile beraber sahne aldı ve de eğitim gördüğü Bursa Anadolu Lisesi’nin okul orkestrasıyla beraber festival ve konser etkinliklerinde yer aldı.

Üç yıl boyunca Turizm ve Otelcilik eğitimi almasına rağmen, müziğe olan aşkı baskın çıkan Gözübüyük, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne geçerek dört yıl boyunca caz eğitimi aldı.

Gözübüyük, Hakan Utangaç ve Cenk Ünnü tarafından 1984 senesinde, Bursa’da kurulan ve 1986 senesinde adını Pentagram olarak değiştiren Thunders’ adlı metal müzik grubuna, 1987 senesinde bas gitarist olarak katıldı. Türkiye’deki ilk metal gruplarından birisi olan Pentagram, İstanbul’da bulunan bir düğün salonunda verdiği ilk konserle Türkiye’de verilmiş olan ilk Speed Metal konserini gerçekleştirmiş oldu.

Pentagram, bir dizi başarılı konserin ve de 10 ay süren bir kayıt döneminin sonrasında, 1990 senesinde, NEPA Müzik etikeli ile ilk albümü olan Pentagram’ı piyasaya sürdü. Bütün sözlerin İngilizce olduğu bu albüm, kısa bir sürede 30.000’in üzerinde satış yaparak büyük bir başarıya ulaştı.

Pentagram’ın ikinci stüdyo albümü Trial Blazer1992 senesinde, üçüncü albümü olan Anatolia ise 1997 senesinde piyasaya çıktı. Tarkan Gözübüyük’ün back vokal ve bas gitarda bulunduğu albüm, ünlü müzik şifrketi Century Media Records etiketi ile yayınlandı. Anatolia, grubun içinde Türkçe şarkı bulunduran ilk albümü oldu.

Pentagram grubunun kadrosu seneler içinde birden fazla büyük değişikliğe uğramış olsa da, Tarkan Gözübüyük yirmi yıldan uzun süre grubun değişmez ismi oldu. Pentagram dışında birden fazla müzisyenle beraber çalışan Gözübüyük, Turgut Berkes, Teoman, Şebnem Ferah gibi birden fazla ismin albümlerinde prodüktör ve bas gitarist olarak yer aldı. Power metalin klasik yapısı ile Türk müziğinin ezgilerini birleştiren müzikal bakış açısı aracılığıyla yalnızca ülkemizde değil, ülkeler arası alanda büyük bir başarı kazanan Gözübüyük, yurt dışında sahne aldığı festival ve konserlerde ülkemizi başarıyla temsil etti.

Tarkan Gözübüyük, 1997 senesinden beri oyuncu Janset ile beraber yaşamaktadır.

Diskografisi
Pentagram (1990)
Live At The Trail (1991) (Konser)
Trail Blazer (1992)
Anatolia (1997)
Popçular Dışarı (1998) (Konser)
Unspoken (2001)
Bir (2002)
1987 (2008) (Konser)
MMXII (2012)
Akustik (2017)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün