Biyografi

Telman İsmailov Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Telman İsmailov kimdir?, Telman İsmailov kaç yaşında?, Telman İsmailov evi nerede?, Telman İsmailov nerelidir? Telman İsmailov ev adresi?, Telman İsmailov kaç yaşında?, Telman İsmailov nerede oturuyor?, Telman İsmailov nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Telman İsmailov hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 26.Ekim.1956 senesinde doğan Telman İsmailov şu an için 65 yaşında ve Akrep burcundandır. Telman İsmailov doğum yeri ise Bakü, SSCB olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Telman İsmailov Kimdir? – Telman İsmailov Evi Nerede? – Telman İsmailov Nerede Oturuyor?

Telman İsmailov Kimdir?, evi nerede?

Birçok ülkede etkinlik gösteren “AST Grup” holding başkanıdır.

Telman İsmailov, 26 Ekim 1956 tarihinde o zamanlar SSCB bilgisinde olan Azerbaycan’nın başkenti Bakü’de doğmuştur. Azerbaycan Yahudisi olan Telman İsmailov’un tam adı Telman Merdan oğlu İsmailov’dur. Ev hanımı bir annenin ve tekstilci babası Mardan İsmailov’un onuncu çocuğudur, toplam 12 kardeştir. “Dağ Yahudileri” olarak da anılan Kafkas Yahudileri cemaatine mensuptur. Bölgedeki Yahudi lobisinin ileri gelen isimlerinden biridir. Avrasya Yahudileri Konferansı’nın da başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.

1973 senesinde başladığı Azerbaycan Halk Ekonomi Enstitüsü’nü 1976 senesinde bitirdikten sonra Askerliğini yaptı ve sonrasında 1982 senesinde Moskova‘ya Plehanov Akademisi’nde eğitim görmeye gitti. Ancak daha ilk senesinde ticarete atıldı. Perestroika senelerını burada geçirdi.

1982 senesinde Bakü‘den Moskova‘ya taşındı ve Ticaret Bakanlığı’nda ekonomist olarak çalışmaya başladı. 1988 senesinde ilk şirketi olan “Ticari Hayır Firması”nı kurdu. Farklı alanlarda yatırımları olan birden fazla şirket kurdu ama İsmailov esas olarak turizm, otelcilik, restorancılık gibi hizmet sektöründe yoğunlaştı ve tanındı. 1989‘da da çocukları Alekber ve Sarkan ile kendi ismi Telman’ın baş harflerinden oluşan “AST” şirketler grubunu kurdu. Emlak işine girdi. Moskova’da 50’den fazla mağaza ve hayli kıymetli bir pazar (Çerkizov) alanı satın aldı. Bugün tekstilden matbaaya kuyumculuktan inşaata kadar 31 şirketi var.

Antalya’nın Kundu bölgesinde 1.4 milyar dolara yaptırdığı ve 23 Mayıs 2009 tarihinde hizmete açılan “Mardan Palace” Oteli’yle adını açıkladı. Otelin açılışına katılmak üzere Antalya‘ya gelen ünlüler içerisinde Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci, Tom Jones, soul şarkıcısı Seal ve İbrahim Tatlıses yer aldı. Otel önündeki plaja Mısır’dan 9 bin ton altın rengi kum getirilmiştir. Bu kumlar ayakları yakmaz ve ıslak ayağa yapışmaz. Bu otel “Turizmin Oscarları” olarak da adlandırılan World Travel Awards tarafından 2010’da “Dünyanın En Lüks Oteli” seçildi.

7 milyar dolar ciro yapan “AST” şirketler grubunun yatırımlarının çoğunun sanıldığının aksine Azerbaycan’da değil Moskova ile St Petersburg’da ve Türkiye’de olduğu bilinmektedir. Antalya’daki “Mardan Palace” otelinden başka Türkiye’de beş oteli daha var. Kuruluşu 1870’lere dayanan, Moskova’nın en eski ve tarihi restoranlarından olan “Praga” restoranın da sahibidir. Rusya`nın en zengin 57`nci işadamı olan İsmailov gelirinin mühim kısmını Moskova’daki bir alışveriş merkezi, lüks restoran ve otellerden kazanıyor.

Türkiye’de de faaliyet gösteren “Lukoil” petrolün de ortağıdır. İsrail’de Akko kentinde babasının adına sinagog inşa ettirmiştir. Sık sık şatafatlı eğlenceleriyle gündeme gelen İsmailov’un 1.5 milyon dolarlık Rolls Royce marka bir arabası mevcuttur.

Telman İsmailov, 2012 senesinde otelinde kalan misafirlerini, Antalya Aksu’da bulunan bir restorana götürdü. mekandan çıkarken bir garsona tam 10 bin dolar bahşiş bıraktı. Bahşiş yüzünden kavga eden garsonlar mahkemelik oldu.

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov, Samira İsmailov ile evlidir. Alekber ve Sarkan adında iki çocuğu mevcuttur.

İsmailov’un iki oğlundan biri olan Sarkan İsmailov halen Antalyaspor’un as başkanlık görevini yürütüyor.

Telman İsmailov’un Antalya’da açtığı Avrupa’nın en lüks oteli Rus önderi Vladimir Putin’in hiç hoşuna gitmedi. Putin, İsmailov’a ait olan Noskova’daki ünlü Çerkez pazarına baskın yaptırdı ve 2 milyar dolar değerindeki 6 bin konteyner mala el koydu. Telman İsmailov’un sıkıntılı günleri pazar operasyonuyla başlamış oldu. İsmailov’un Halkbankası’na, KKTC’de ismi gizli bir bankaya, Asya İnşaat’a, Kristal Klit Grup’a borcu yer alıyor. Moskova’daki banka kuruluşlarından da kredi çeken Azeri işadamının 400 milyon euroyu aşkın borcu olduğu belirtiliyor.

Mardan Palace Hoteli, icradan satılığa çıktı. 2015’de ödenmeyen krediler yüzünden Mardan Otel Halk Bankası’na icrada 360 milyon 50 bin lira bedelle satılmıştır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün