Biyografi

Tevfik Göksu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Tevfik Göksu kimdir?, Tevfik Göksu kaç yaşında?, Tevfik Göksu evi nerede?, Tevfik Göksu nerelidir? Tevfik Göksu ev adresi?, Tevfik Göksu kaç yaşında?, Tevfik Göksu nerede oturuyor?, Tevfik Göksu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Tevfik Göksu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1966 senesinde doğan Tevfik Göksu şu an için 55 yaşında ve burcundandır. Tevfik Göksu doğum yeri ise Gölbaşı, Adıyaman olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Siyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Tevfik Göksu Kimdir? – Tevfik Göksu Evi Nerede? – Tevfik Göksu Nerede Oturuyor?

Tevfik Göksu Kimdir?, evi nerede?

2009 senesinden beri İstanbul, Esenler Belediye Başkanlığı görevindedir.

Tevfik Göksu, 1966 senesinde Adıyaman ilinin ilçesi Gölbaşı’nda doğmuştur. Tam adı Mehmet Tevfik Göksu’dur. İlköğrenimini Gölbaşı’nda, ortaöğrenimini 1980-1985 senelerı içerisinde İstanbul Gaziosmanpaşa’da İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. 1990 senesinde İstanbul, Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1991-1994 senelerı içerisinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını bitirdi. Doktorasını, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde bitirdi. Mehmet Mustafa Göksu ve Mahmut Göksu adlarında kardeşleri mevcuttur.

Akademik çalışmalarını sosyoloji alanında yoğunlaştıran Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Refah Partisi ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Tevfik Göksu, siyasi çalışmalarının bunun yanında, sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını devamlı devam ettirdi. Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı.

Tevfik Göksu, hazırladığı bir çok siyasal propaganda konseptinin bunun yanında sivil toplum iletişim danışmanlığı, yerel yönetim iletişim danışmanlığı ve 1992-2000 senelerı içerisinde da Bağcılar Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yaptı. Ayrıca Türkiye’nin ileri gelen araştırma şirketinde çalışmalarda bulundu.

Tevfik Göksu, 2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde AK parti tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildi ve seçimi %48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazandı.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri için partisi AK Parti’den yeniden Esenler Belediye Başkan Adayı gösterilen Tevfik Göksu, oyların % 62.7’sini alarak tekrar belediye başkanı oldu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde yine partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Tevfik Göksu, seçimi yüzde 65,48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazandı. Esenler Belediye Başkanlığının bunun yanında, İBB Meclisi’nde AK Parti Grup Başkan Vekili olarak görevine devam ediyordir.

İngilizce ve Arapça bilen Tevfik Göksu Hacer Göksu ile evli ve dört çocuk babasıdır.

Üye olduğu Kuruluşlar:
Araştırmacılar Derneği,
Teknik Elemanlar Derneği,
ASKON (Anadolu Aslanları İşadamları Derneği)
Adıyamanlılar Vakfı kullanıcı hesabı

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün