Tevfik Yener Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Tevfik Yener kimdir?, Tevfik Yener kaç yaşında?, Tevfik Yener evi nerede?, Tevfik Yener nerelidir? Tevfik Yener ev adresi?, Tevfik Yener kaç yaşında?, Tevfik Yener nerede oturuyor?, Tevfik Yener nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Tevfik Yener hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Kasım.1938 senesinde doğan Tevfik Yener şu an için 83 yaşında ve Akrep burcundandır. Tevfik Yener doğum yeri ise Tevfik Yener olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Tevfik Yener Kimdir? – Tevfik Yener Evi Nerede? – Tevfik Yener Nerede Oturuyor?

Tevfik Yener Kimdir?, evi nerede?

Tevfik Yener, 10 Kasım1938 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.

1950’lerde gece kulüplerinde kontrbas ve trombon çalıp şarkı dile getirdi.

Resim eğitimi gördü, Bedri Rahmi Eyüboğlu resim atölyesine devam eden bir ressam olarak kitap dergi ve gazetelere resim çizerek ressamlığa başladı. Sonra da meslek olarak gazeteciliği seçti. Mesleğinde yayın yönetmenliğine yükseldi, çok satan gazete ve ekleri yönetti.

42 yıl genel yayın yönetmenliği yaptı. Rekor tirajlara ulaşan gazeteler yarattı ve yönetti. TV programları yaptı. Ansiklopediler ve referans kitapları yayımladı. Medya yöneticiliğini bıraktıktan sonra 1991 senesinde New York’ta yaşamaya başlayan Tevfik Yener, politik ve toplumsal içerikli tablolar yapıyor, kitap yazıyor.

Tevfik Yener, gazetecilik yaptığı senelerda fotoromanları, arka sayfa güzellerini gazetelere ilk o koydu, “boyalı” basını icat eden isimler içerisinde yer aldı.

2011 senesinde 50’lerden günümüze gece yaşamından siyasete, basından magazine olaylar ve insanları anlattığı “İstanbul, Aşk, Ekmek, Hayal” adlı kitabını paylaştı.

Tevfik Yener, 13 Ağustos 1975 tarihinde şarkıcı Neşe Karaböcek ile evlendi. Hasan Ali (d.1975-ö.2019) adını verdiği bir oğlu oldu.

Tevfik Yener, 1991 senesinde şarkıcı eşi Neşe Karaböcek ile New York’ta yaşamaya başladı.

Kitapları :
2009 – 7 Akbaba Kıyametin Habercileri
2011 – İstanbul, Aşk, Ekmek, Hayal
2012 – Türk olmak
2015 – Birinci Dünya Savaşı ve Osmanlı İmparatorluğu

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker