Tobey Maguire Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Tobey Maguire kimdir?, Tobey Maguire kaç yaşında?, Tobey Maguire evi nerede?, Tobey Maguire nerelidir? Tobey Maguire ev adresi?, Tobey Maguire kaç yaşında?, Tobey Maguire nerede oturuyor?, Tobey Maguire nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Tobey Maguire hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 27.Haziran.1975 senesinde doğan Tobey Maguire şu an için 46 yaşında ve Yengeç burcundandır. Tobey Maguire doğum yeri ise Santa Monica, California, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Tobey Maguire Kimdir? – Tobey Maguire Evi Nerede? – Tobey Maguire Nerede Oturuyor?

Tobey Maguire Kimdir?, evi nerede?

Amerikalı aktör. Küçük yaşlarda başlayan oyunculuk kariyerinde bağımsız yapımlar da dahil olmak üzere birden çok film olan Maguire, üçüncüsü de çekilen Spider Man serisiyle tüm dünyanın tanıdığı bir oyuncu haline gelmiş, ünlü çizgi roman kahramanıyla özdeşleşmiştir. Maguire vejetaryendir ve yogayla ilgilenmektedir.

27 Haziran1975’te Santa Monica, California, Amerika’da dünyaya geldi. Babası Vincent Maguire aşçı, annesi Wendy Brown ise metin yazarı ve prodüktördü. Maguire dünyaya geldiğunda evli olmayan anne babası, hemen evlenmelerine karşın 2 yıl içinde boşanacaklardı. Çocukluğu Californiya, Oregon ve Washington eyaletleri içerisinde bölünerek geçen Maguire, babası gibi aşçı olmanın hayallerini kuruyordu. Ancak annesinin teşvikiyle oyunculuğa yöneldi ve 6. sınıfta oyunculuk dersleri almaya başladı. 15 yaşında Whoopi Goldberg‘ın sunduğu ve Nickelodeon’da yayına giren Tales from the Whoop isimli programda yer aldı. Onu beyazperdeyle ilk tanıştıran film ise 1989 yapımı The Wizard oldu. Reklam filmlerinde de görülmeye başlayan oyuncu
Chuck Norris, Roseanne Barr ve Tracey Ullman gibi isimlerle çalıştı.

1992 senesinde Great Scott isimli sitcomda rol aldı fakat dizi beş hafta sonra yayından kaldırıldı. Bir sonraki yıl
Robert De Niro ve Leonardo DiCaprio’yla birlikte kamera karşısına geçtiği This Boy’s Life, Maguire’ın geniş kitlelerce tanındığı film oldu. 1994 yapımı S.F.W. de ufak bir rol olan oyuncu, hemen sonrasında aynı yıl Revenge of the Red Baron‘la seyirciyle buluştu. Film gişe başarısı elde etmedi fakat 1995 senesinde Uma Thurman ile başrollerini paylaştığı The Duke of Groove isimli kısa film oskar odayı oldu. Dolayısıyla bu Maguire için mühim bir fırsattı.

Sinemaseverler için tanıdık bir yüz olmaya başlayan Maguire için 1997 yılı yaşamında bir çok şeyin değişmesine neden olacaktı. Zira iki usta yönetmenin ses getiren yapımlarında rol alma şansı elde edecekti. Rick Moody’nin öyküsünü Kevin Kline, Sigourney Weaver, Joan Allen ve Christina Ricci gibi başarılı oyunculardan oluşan kadroyla The Ice Storm’da beyaz perdeye uyarlayan Ang Lee, Paul Hood rolü için Maguire’ı seçmişti. Bu rolle büyük övgü alan aktör, aynı yıl Woody Allen’la da çalıştı. Deconstructing Harry isimli film, eleştirmenleri ikiye ayırsa da Maguire için bir Allen filminde rol almak mühim bir başarıydı.
Gary Ross’un yönetmenliğini yaptığı ve üç dalda oskara aday gösterilen 1998 yapımı Pleasantville’den sonra aktör,
Terry Gilliam’ın kamera arkasında olduğu Fear and Loathing in Las Vegas’ta bu kez otostopçu karakteri ile seyircinin karşısındaydı. Usta yönetmenlerin ses getiren yapımlarında oynaması Maguire’ın şansını arttırıyor, kariyerinde emin adımlarla ilerlemesine neden oluyordu. 1999’da Lasse Hallström’ün Oscar adayı filmi The Cider House Rules ‘da başrolde bulunan oyuncu, bir sonraki sene Wonder Boys‘da Michael Douglas, Frances McDormand ve Katie Holmes ile birlikte kamera karşısına geçti. Sorunları olan zeki ve genç yazar James Leer’ı rol aldığı karakteri ile büyük ilgi gördü.

Maguire’nin Sam Raimi’nin de dikkatini çekmesi uzun sürmeyecekti. Zira Stan Lee ve Steve Ditko’nun Marvel Comic Yayınları’ndan çıkan çizgi romanı Spider Man’in beyaz perde uyarlamasında Kirsten Dunst’la başrolleri paylaştı. Film, gösterime girdiği ilk hafta sonunda 110 milyon doların üzerinde gişe başarısı elde etti ve box office listelerinin üst sıralarına yerleşti.
Maguire, Spider Man 2 ve 2007 itibariyle vizyona giren Spider Man 3’te yine başroldeydi.

Oyuncu halen Universal Studios’da mühim bir görevde bulunan Ron Meyer’ın mücevher tasarımcısı kızı Jennifer Meyer’la nişanlıdır. Seabiscuit’ün çekimleri esnasında tanışan çiftin Ruby Sweetheart Maguire isimli bir kız çocukları mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker