Biyografi

Toprak Sergen Kimdir? Evi Nerede?

Toprak Sergen Kimdir? – Toprak Sergen Evi Nerede? – Toprak Sergen Nereli?

Toprak Sergen kimdir?, Toprak Sergen kaç yaşında?, Toprak Sergen evi nerede?, Toprak Sergen nerelidir? Toprak Sergen ev adresi?, Toprak Sergen kaç yaşında?, Toprak Sergen nerede oturuyor?, Toprak Sergen nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Toprak Sergen hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Ocak.1970 senesinde doğan Toprak Sergen şu an için 51 yaşında ve Oğlak burcundandır. Toprak Sergen doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuSinema OyuncusuDizi OyuncusuSes Sanatçısı olarak devam ettirmektedir.

Toprak Sergen Kimdir?, evi nerede?

Toprak Sergen, 1 Ocak 1970 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Sanatçı Semih Sergen‘in oğlu, Sanatçı Burak Sergen’in kardeşidir. İlkokul beşinci sınıfta iken Radyo Çocuk Kulübü’nün sınavına girdi ve kazandı. Ardından orada çalışmaya başladı. 3 sene Kayseri‘de Kayseri Koleji’nde yatılı okuduğu sıralarda tiyatroya ara verdi. Daha sonra Ankara‘ya döndü ve Radyo Çocuk Kulübü’ne devam etti. Sonra konservatuar sınavlarına girdi ve birinci basamak sınavını bile kazanamadı. Aynı yıl, Ankara Üniversitesi, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’ni birincilikle kazandı. Okulu birincilikle bitirdi. Yine üniversite sınavına girdi ve 3 sene Uluslararası İlişkiler okudu. Sonra tiyatroya oyunculuk bölümüne geçti ve 4 sene oyunculuk okudu. Orayı bitirdiğinde 4 sene Tiyatro Yönetmenliği Bölümü’nde okudu. 19 yaşında, Radyo Tiyatro Kulübü’nün idareciliğini yapmaya başladı.

Orta son sınıftayken seslendirmelere başladı. Pek çok dizi ve filmde seslendirme yaptı.

Devlet tiyatrosu sınavına kız arkadaşı giriyordu. Sınava beraber gidince onu da giriyor zannettiler ve böylece sınava girmiş oldu. Sınavı kazanarak Devlet Tiyatrosu sanatçısı oldu. Ve Trabzon Devlet Tiyatrosunda vazifeye başladı. Orada kısa bir süre yalnızca 6 ay çalışabildi. Trabzon’dayken Türkiye’nin ilk özel radyosunun Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaparken bunun bunun yanında hafta sonları uçakla İstanbul’a gelerek Best FM’de program yapıyordu. Sonra İstanbul’a geldi.

TRT‘de radyo sunuculuğu, tv program yapımcılığı gibi görevlerde bulundu. Bazı özel tiyatrolarda çalıştı. Televizyon reklam filmlerinde, kliplerde ve sabah kuşağı, yarışma programlarında yer aldı, seslendirme çalışmaları yapıyor. “Albüm” adında bir müzik albümü de çıkardı.

1998 senesinde Kara Harp Okulu’nda kısa dönem askerlik yaptı. Çeşitli yarışma programları yaptı. Kadın ve çocuklara yönelik birden çok yarışma sundu.

“He-man”, “Voltran” gibi çizgi filmler seslendirdi. Ayrıca Tom Cruise, Brad Pitt, Matt Dillon, Val Kilmer, James Dean, Tony Curtis, John Travolta gibi ünlüleri seslendirdi filmlerde.

1989-1992 senelerı arası amatör bir rock grubunda vokalistlik yaptı.

2004 senesinde ATV.de yayına giren “Ünlüler Çiftliği” adlı yarışmada birinci oldu. Kasım 2004 senesinde yapılan sunuculuğunu Seray Sever’in yaptığı “Ünlüler Çiftliği” yarışmasına katıldı. Toprak Sergen’in birinci olduğu bu yarışmaya; Toprak Sergen, İsmet Özhan, Ali Güven, Banu Alkan, Güllü (şarkıcı), Ceylan, Ferhat Güzel, Hilal Cebeci, Tuğba Altıntop, Ali Atik katıldı.

“Şans Kasası” adlı bir bilgi yarışması sundu.

Toprak Sergen’in Kaş’ta işletmeciliğini yaptığı bir oteli vardı, dört yıl butik otel işletmeciliği yaptı. Ayrıca Toprak Sergen, çok iyi bir su altı dalgıcıdır. 2013 senesinde Dalyan’a bağlı Eskiköy’de bir çiftlikte yaşamaktadır.

Ekranlardan uzak kaldığı sürede, internet üzerinden yayın yapan “herşey.tv.tr”yi kurmuş, inanılmaz bir seyirci kitlesine ulaşmış.

Ödülleri :
2001 – “Kırık Zar” Filmi ile Avşa Film Festivali, En İyi erkek Oyuncu Ödülü.
2000 – “Ay Işığında Saklıdır” filmi ile İletişim Fakültesi, En İyi Erkek Oyuncu ödülü.
2000 – “Aşkın Dağlarda Gezer” dizisi ile Magazin Gazetecileri Derneğinden, En İyi Dizi ödülü.

Filmleri :
2012 – Sen Kimsin
2010 – Yalancı Yabancı

2006 – Gelin

2005 – Düşler ve Gerçekler

2002 – İçerisindeki

2002 – Romantik

2002 – Kurşun Asker

2001 – Avcı

2000 – Şöhret Tutkusu

2000 – Kırık Zar

2000 – Gelinlik Kız

2000 – Zümrüt / Gözlerim Aklına Gelirse

2000 – Dedelerimi Evlendirirken
2000 – Gözlerin Aklıma Gelirse
1999 – Kara Kentin Çocukları

1999 – Baba

1999 – Aşkın Dağlarda Gezer

1998 – Her şey Oğlum İçin

1997 – Öldürme Üzerine Küçük Bir Film

1997 – Baba Evi

1997 – Sırtımdan Vuruldum
1996 – Ay Işığında Saklıdır

1996 – Kara Melek

1995 – Melek Apartmanı

1995 – Bizim Aile

1994 – Sonradan Görmeler
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu