Biyografi

Toto Karaca Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Toto Karaca kimdir?, Toto Karaca kaç yaşında?, Toto Karaca evi nerede?, Toto Karaca nerelidir? Toto Karaca ev adresi?, Toto Karaca kaç yaşında?, Toto Karaca nerede oturuyor?, Toto Karaca nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Toto Karaca hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1912??.??.1992 senesinde doğan Toto Karaca şu an için 80 yaşında ve burcundandır. Toto Karaca doğum yeri ise olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Toto Karaca Kimdir? – Toto Karaca Evi Nerede? – Toto Karaca Nerede Oturuyor?

Toto Karaca Kimdir?, evi nerede?

Gerçek ismi İrma Felekyan olan Toto Karaca İran kökenli Ermeni asıllıdır. Annesinin adı Mari Hranuş Felekyan’dır. Azeri asıllı aktör Mehmet Karaca‘nın eşi, sanatçı Cem Karaca’nın annesidir. Küçük yaşlarda bale dersleri aldı. Tiyatro sanatçısı Mehmet Karaca ile evlendikten sonra adını Toto olarak değiştirmiş ve Toto Karaca adını almıştır. Müzikli oyunlarda İrma Toto adını kullandı.

Toto Karaca,1960’da İstanbul Tiyatrosu’nun kurucuları içerisinde yer aldı.

1992’de vefat eden Toto Karaca’nın cenaze merasimi Kumkapı Patriklik Kilisesi’nde icra olunarak Şişli Ermeni Mezarlığı’ndaki aile kabrine defin edilmiştir.

Evlilikleri :
1939 senesinde Azeri asıllı aktör ve tiyatrocu Mehmet Karaca ile evlendi. 5 Nisan 1945 tarihinde Cem Karaca adında çocuğu oldu.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün