Kamu ve Özel İş İlanları

Trabzon Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Trabzon Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Trabzon Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Trabzon Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Trabzon Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

2 Kasım 2018 tarihli ve 30583 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik” kapsamı içinde Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun alakalı maddeleri ikaznca öğretim üyesi alımı yapılacaktır.

Genel Şartlar

  • Başvuracak adayların 657 sayılı kanunun 48. Maddesindeki genel şartları ve “Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge”sinde istenen şartları sağlamaları gerekir.
  • Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylar 2547 sayılı Kanunun 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekir.
  • Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuran adayların YÖKDİL yahut YDS’den en az 65 veya eşkıymetliği kabul gören bir sınavdan bu puana eşdeğer bir puan almış olmaları gerekir.
  • Üniversitemiz “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge”sine istinaden; doçentlik kadrolarına başvuranlardan doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar, müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların kadro atamaları yapılmayacaktır.

İstenen Belgeler

Profesör Kadroları İçin

  • Bir Adet Başvuru Dosyası (Başvuru dilekçesi, 1 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, Doçentlik belgesi, özgeçmiş ve yayın listesi)
  • Doçentlik belgesi, özgeçmiş ve yayın listesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, yayınlarının tamamını içeren 6 (altı) adet taşınır bellek yahut CD.

Doçentlik Kadroları İçin

  • Bir adet Başvuru Dosyası (Başvuru dilekçesi, 1 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, Doçentlik belgesi, özgeçmiş ve yayın listesi
  • Doçentlik belgesi, özgeçmiş ve yayın listesi, nüfus cüzdan fotokopisi, yayınlarının tamamını içeren 4 (dört) adet taşınır bellek yahut CD.

Doktor Öğretim Üyesi Kadroları İçin

  • Bir adet başvuru dosyası (Başvuru dilekçesi, 1 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla geçerliliği kabul gören dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora/sanatta yeterlilik diplomalarının fotokopileri, özgeçmiş ve yayın listesi)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi, ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla geçerliliği kabul gören dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora/sanatta yeterlilik diplomalarının fotokopisi, özgeçmiş ve yayın listesi, yayınlarının tamamını içeren 4 (dört) adet taşınır bellek yahut CD.

Detaylı bilgi için Tıklayın!!.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün