Kamu ve Özel İş İlanları

TRT Personel Alımı ve İş İlanları 2021

TRT Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde TRT Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. TRT Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

TRT Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Ülkemizde ülke genelinde yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalı TRT’dir. Ulusal anlamda yayın yapmasa da ülkemizde açılan ilk kanal olan İTÜ TV de sonradan TRT bünyesine katılmıştır. 19 Mayıs 2012 tarihinde HD yayın yapmaya başlayan TRT 1 alt yapı anlamında, personel anlamında sürekli olarak kendisini daha da ilerletmeye, çağa ayak uydurmaya sürdürmektedir.

trt personel alımı

trt personel alımı

TRT İş İlanları

TRT birden fazla birinin kurum bünyesinde çalışmanın hayallerini kurduğu işletmelerin başında gelmektedir. Radyo ve televizyon gibi bölümlerden mezun olanlar ise TRT kültürü ile tanışmak, kendilerini bu kültür ile geliştirmek için büyük çabalar sarf etmektedir. Elbette TRT İş İlanları için bu kadar çok talebin olmasının en mühim sebebi işin okulunda dahi öğrenilmesi olabilecek olmayan ayrıntı kısmın TRT çatısı altında öğrenilebiliyor olmasıdır.

TRT ile ilgili verdiğimiz bilgilerde köklü bir kuruluş olmasının getirdiği avantajlardan, yenilikçi bir yaklaşım ile de köklerini gün geçtikçe daha da sağlamlaştırıyor olmasından bahsettik. Elbette sözü edilen TRT kültürünün oluşmasında ve bireylerin bu kültüre dahil olmak isteyişinde personellerine sağlanan ortamın da etkisi büyüktür.

Kanal rakamının fazla olması, kendi bünyelerinde çok değişik yapımlara / programlara da ev sahipliği yapıyor olmaları istihdam yönünden çok büyük holdingler ile dahi yarışabiliyor olmalarını sağlamaktadır.  Ayrıca tabi ki istihdam edilecek personel sayılarının fazla olmasının yanında istihdam alanı çeşitliliği de bireylerin şanslarının artmasını sağlamaktadır.

Nasıl Başvurulur?

TRT İş İlanları takibi yapılması geliştirdikleri ve kullanıma sundukları alt yapı sebebiyle kariyer siteleri aracılığı ile yapılmamaktadır. Zaman zaman büyük çapta işe alım süreçleri ile gündeme gelen TRT kültürünü korumak ve geliştirmek adına konu ile ilgili bi hayli titiz davranabiliyor.

Kişi firmalar aracılığıyla tertip edilen işe alım süreçlerinde 3 aşama dahi bireylerin gözünde büyürken TRT aracılığıyla 7 aşamalı dahi değerlendirme süreçleri yürütülüyor olduğu bilinmektedir. TRT Açık Pozisyonları https://kariyer.trt.net.tr/ilan/site.aspx adresi üzerinden takip edebilirsiniz. Alım yapılacak pozisyonlara göre değişiklik gösteriyor olsa da genelde;

  • C. vatandaşı olunması
  • Lisans mezuniyet tarihinin 2017 sonrası olması
  • İngilizce dil becerisi
  • 26 yaş üstü olması adaylardan beklenenler içinde bulunmaktadır.

Çalışabilecek Pozisyonlar

  • Muhabir: Haber toplar ve bunları gerekli yerlere ulaştırır.
  • Sunucu: Gösterileri ve sanatçıları seyirciye tanıtır.
  • Aktüel Kameraman: Programların çekimlerini stüdyo dışında gerçekleştirir.
  • Metin Yazarı: Yaratıcı içerikler üretir ve içeriklerin geliştirilmesini sağlar.
  • Prodüktör: Programların yapım aşamalarını yönetir.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 26

Çalışma Saatleri: 24 saat ( Vardiya Sistemi )

Alım Yapılacak Şehirler: İstanbul / Avrupa – Berlin / Almanya

Diğer Kanalların İş İlanları: Star TV, ATV, Show TV, Flash TV, Fox TV ve Samanyolu TV.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün