Tuğba Özay Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Tuğba Özay kimdir?, Tuğba Özay kaç yaşında?, Tuğba Özay evi nerede?, Tuğba Özay nerelidir? Tuğba Özay ev adresi?, Tuğba Özay kaç yaşında?, Tuğba Özay nerede oturuyor?, Tuğba Özay nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Tuğba Özay hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Şubat.1978 senesinde doğan Tuğba Özay şu an için 43 yaşında ve Kova burcundandır. Tuğba Özay doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Model olarak devam ettirmektedir.

Tuğba Özay Kimdir? – Tuğba Özay Evi Nerede? – Tuğba Özay Nerede Oturuyor?

Tuğba Özay Kimdir?, evi nerede?

Tuğba Özay, Türkiye‘nin en tanınmış mankenlerinden. Kariyerinde modelliğin bunun yanında sunuculuk ve dizi oyunculuğu da olan Özay, tiyatro oyunlarında da rol almaktadır. Özay, 1995 Miss Model of the World dünya güzellik yarışması ikincisidir.

10 Şubat1978‘de İstanbul‘da dünyaya gözlerini açan Özay’ın Trabzon kökenli babası, ödüllü bir ders kitabı yazarı ve şair, Antalya kökenli annesi de öğretmendir.

Ailesinin tek çocuğu olan Özay, ilkokulu, İstanbul Yeşilbahar İlkokulu‘nda, ortaokul ve liseyi de Fenerbahçe Lisesi‘nde bitirdi. Ardından Haliç Üniversitesi Konservatuar ve Tiyatro Bölümü’ne giren Özay, bu üniversitede eğitim hayatına devam etti.

1987‘de İstanbul Yelken Kulübü‘nde dalış ve yelken kurslarına katılan Özay, daha sonra Galatasaray Spor Kulübü‘nde 10 sene işinde uzman olarak yüzücülük yaptı. Fenerbahçe klübü tarafından keşfedilip voleybola geçiş yaparak 5 yıl işinde uzman voleybol oynayan Özay, motosiklete de ilgi duymaktadır.

Mankenliğe 1994 senesinde bir Vakko defilesi ile başlayan ve 1995 senesinde gerçekleştirilen, Miss Model of Turkey müsabakasında birinci, Miss Model of the World müsabakasında da ikinci seçilen Özay, yarışmada en iyi vücutlu model ödülüne de layık görüldü.1996 senesinde Paris’e giderek ortalama 7 ay kariyerine orada devam etti. Özay aynı sene Avrupa‘da Yılın Modeli seçildi. Türkiye’ye döndükten sonra Müjde Parizien çoraplarıyla anlaşma imzalayarak 3 yıl Parizien bacak kızı oldu.

İlk Tv dizisi deneyimini, 1994 senesinde bir yüzme antrenörünü rol aldığı “Sonradan Görmeler” dizisiyle yaşayan Özay daha sonra 1997‘de Mahsun Kırmızıgül ile “Hemşerim” dizisinde başrolü paylaştı. Aynı sene “Aynalı Tahir” dizisinde yardımcı rolde oynayan Özay, “Sensiz İki Gün” dizisinde de rol aldı. 1998‘de TGRT‘de oto magazin programı sunan Özay, 1999 senesinde “Çiçek Taksi” dizisinde rol almasının bunun yanında, 2000’de “Zehirli Çiçek“, 2001’de de “Yapayalnız“, ve “Bizim Otel” gibi TV dizilerinde de çeşitli roller üstlendi. “Dadı” dizisinde konuk oyuncu olarak rol alan Özay, “Paşalı” adlı 90 dakikalık TV filminde de oynadı. “Hamdi Alkan TV” adlı programda da çeşitli skeçlerde oynayan Özay’ın, Mehmet Ali Erbil ile birlikte sunduğu Çarkıfelek, kariyerinde bir dönüm noktası oldu.

2001 senesinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nde en iyi model seçilen Özay, Ferhan Şensoy‘un yazıp yönettiği, “Dün Gece Ormanda Çok Komik Birşey Oldu” oyunu ile tiyatro sahnelerine de adım atarak kariyerine yeni bir alan ekledi. Ardından Abdullah Şahin tiyatrosunda adını kendisinin koyduğu ‘’Tanıştırayım Burası Türkiye’’ adlı oyunda hem oyunculuğu hem de canlı performans sergileyerek dile getirdiği şarkılarla seyircinin beğenisini kazandı.

Özay, “Dekolte” ve “Melekler Evi” adlı müzik eğlence programları sunuculuklarının bunun yanında, Fısıltı Dergisi, Zeyn Ayakkabı, Jandarma Güçlendirme Vakfı, Sabah Gazetesi, Star Live Dergisi, Schlafgut, Burda Dergisi reklam filmelerinde rol aldı. Ayrıca, 1994’te Nuray Hafiftaş ve Ufuk Bigay’ın, 1995’te Alihan ve Gökhan Güney’in 1997’de Mahsun Kırmızıgül’ün 1998’de Ferhat Güzel’in kliplerinde rol alan Özay, Yaşar Günaçgün, Selami Şahin, Arto ve Demet Akalın’ın kliplerinde de oynadı.

Kariyeriyle olduğu kadar özel hayatıyla da magazin basınının ilgisini çeken Özay,2003 senesinde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek “Tuğba Özay’la Fitness” adlı ilk Türk yapımı Aerobik VCD ve DVD’sini yaptı.

Kısa bir süre sonra yine bir ilke imza atarak kariyerindeki 10 yıl anısına Best of Tuğba Özay katalogunu hayata geçirdi. 1 sınıf kalitedeki bu çalışması alanında ilk ve tektir. Katalogdan elde edilen gelirle Tuğba Özay Ankara Çubuk’da hortum felaketinde yıkılan köy okulunu yeniden yaptırdı ve dönemin Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’ten ödül alarak onurlandırıldı.

2006 senesinde İsrail basını kendisine ‘Ortadoğunun Gisel’i’ manşetleriyle gazetelerinde yer verdi.

2008 senesinde kariyerinin zirvesinde olduğu bir zamanda başından talihsiz bir olay geçti. 5.5 ayının Paşakapısı Kadın ve Çocuk Tutukevi’de geçmesine yol açtı. Özgürlüğüne kavuştuktan sonra Doğan Kitap’la anlaşarak tuttuğu günlükleri “BEDEL” adlı kitabında romanlaşmaya vardırdı.

Müzik, Magazin, Yarışma ve Eğlence programları da yapan Tuğba Özay senelerdır festival ve özel gecelerinde sunuculuk görevini başarı ile sürdürmektedir.

Tuğba Özay, 12 Mayıs 2009 tarihinde İtalya‘nın Milano kentinde görkemli bir düğünle İtalyan İş Adamı Ludovic Fattizzo ile evlendi. 4 yıl sonra boşanma kararı alan Tuğba Özay, 6 yıl sonra 2015 senesinde boşanma kararı aldı fakat 31 Mayıs 2019 tarihinde boşandı.

27 Haziran 2009 da Monaco‘da Prens Albert’in ev sahipliği yaptığı gecede ünlü modacı Terrence Bray’ın Unicef ve Kanser hastaları yararına gerçekleştirilen defilede baş manken olarak podyuma çıkması basında büyük yankı uyandırdı.

Tuğba Özay, 2012 senesinde TV8’de yayına giren ve Kenya’da yapılan “Tropytürk” yarışmasına katılmıştır. 2012 senesinde tv8’de yayına giren ve çekimleri Kenya‘da yapılan Trophy Türk adlı yarışma programında yer almıştır. Burcu Çetinkaya ile birlikte Billur Kalkavan, Berksan Özer, Hale Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, ve Önder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

Tuğba Özay, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV’de yayına giren “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları içerisinde oldu. Yapımcılığını Med Yapım’ın yaptığı 12 Nisan 2013’de ilk bölümü Show TV’den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Tuğba Özay, Asena Onur Çakmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Günay Musayeva, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

7 Şubat 2016 tarihinde başlayacak olan “Survivor 2016” yarışmasına Tuğba Özay da Ünlüler takımında katılacak.

7 Şubat 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlayacak olan ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yapacağı “Survivor 2016” yarışması gönüllüler takımında; Aylin Şallı, Damla Can, Efecan Dianzenza, Gizem Kerimoğlu, Gizem Memiç, Gülnihal Candan, İbrahim Giydirir, Semih Öztürk, Serkay Tütüncü, Zafer Mete yarışacak.

Ünlüler takımında ise: Çağan Atakan Arslan (Soldier), Ebru Öztürk, Eda Akkaya, Ezgi Avcı, İbrahim Yattara, Nagihan Karadere, Serkan Ercan (Ütopya), Tuğba Özay, Yılmaz Morgül, Yunus Günçe ve Seda Tetik yarışacaktır.

Ünlüler Takımında bulunan Serkan Ercan (Ütopya) dokunulmazlık oyununda sol bacağından ciddi biçimde sakatlanmıştı. MR çekilmesi için hastaneye gönderildikten sonra ayağında yaşanan sakatlık sebebiyle doktor raporu ile 14 Şubat 2016 tarihinde yarışmaya veda etti.

Serkan Ercan’ın sakatlanması sonrası Survivor yarışmacı adaylarından Spartalı Mehmet Ünlüler Takımına Serkan’ın yerine dahil oldu. 14 Şubat 2016 tarihinde yapılan Dokunulmazlık Oyununu kazanan Ünlüler Takımı tek yarışmacı adayı kalan Yağmur Özdemir‘i de takımlarına kattı.

Tuğba Özay, 26 Nisan 2016 gecesi yapılan Survivor konseyinde elenen isim oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Bordo Bereliler Suriye (Leyla) (Sinema Filmi)
2017 – Nefrin (Sinema Filmi)
2016 – Survivor Türkiye 2016 – Ünlüler (Yarışmacı – Ünlüler) (Tv Programı)
2015 – Avanak Dedektör (Sinema Filmi)
2012 – İşler Güçler (Nigar Tan) (TV Dizisi)
2012 – Dartonlar ve Laz Kit (Sinema Filmi)
2010 – İblis: Cadı Kanı (Seslendirme) (Sinema Filmi)
2008 – Saddam’ın Askerleri: Kara Güne… (Sinema Filmi)
2007 – Dövme (Sinema Filmi)
2006 – Karanlıkta Makyaj (Seslendirme) (Sinema Filmi)
2002 – Reyting Hamdi (TV Dizisi)
2002 – Dadı (Konuk oyuncu)
2002 – Paşalı (TV Dizisi)
2001 – Yapayalnız (TV Dizisi)
2001 – Bizim Otel (Natalia) (TV Dizisi)
2000 – Zehirli Çiçek (Nilgün) (TV Dizisi)
1998 – Aynalı Tahir (Sevda) (TV Dizisi)
1997 – Sensiz İki Gün
1996 – Hemşerim (Fatma) (TV Dizisi)
1996 – Sonradan Görmeler
1995 – Çiçek Taksi (Selma Güneş) (TV Dizisi)

Albümleri :
2010 – Armoni
2011 – Üç Nokta
2016 – Pes Etme

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün