Biyografi

Tuluhan Tekelioğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Tuluhan Tekelioğlu kimdir?, Tuluhan Tekelioğlu kaç yaşında?, Tuluhan Tekelioğlu evi nerede?, Tuluhan Tekelioğlu nerelidir? Tuluhan Tekelioğlu ev adresi?, Tuluhan Tekelioğlu kaç yaşında?, Tuluhan Tekelioğlu nerede oturuyor?, Tuluhan Tekelioğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Tuluhan Tekelioğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 05.Mart.1970 senesinde doğan Tuluhan Tekelioğlu şu an için 51 yaşında ve Balık burcundandır. Tuluhan Tekelioğlu doğum yeri ise Tours, Fransa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciTV sunucusuYazar olarak devam ettirmektedir.

Tuluhan Tekelioğlu Kimdir? – Tuluhan Tekelioğlu Evi Nerede? – Tuluhan Tekelioğlu Nerede Oturuyor?

Tuluhan Tekelioğlu Kimdir?, evi nerede?

Tuluhan Tekelioğlu, 5 Mart 1970 tarihinde Fransa, Tours’da doğmuştur. Balkan Tekelioğlu (d.1978) adında müzisyen kardeşi mevcuttur. Prof.Dr.Yavuz Tekelioğlu babasıdır. Babası Fransa Montpellier 1 Üniversitesi’nde doktora öğrenimini yaptığı sırada dünyaya gelmiştir. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun olmuştur. İletişim fakültesinden mezun olmama rağmen ekonomi mastırı yapmak için Fransa’ya gitti. Ama bir nedenle Gökşin Sipahioğlu ile tanıştı ve mastırını sonlandırmadan yarıda bıraktı.

Gazeteci, Fotoğrafçı Gökşin Sipahioğlu’nun Paris’te kurduğu Sipa Press‘te gazetecilik hayatına başladı. Onun yanında 2 sene çalıştıktan sonra İstanbul’a döndü. 1994 – 2001 senelerı içerisinde Hürriyet gazetesinde çalıştığı sırada Kenya‘daki Kakuma Mülteci Kampı’nda BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) yararına gönüllü hizmet etti ve edindiği tecrübeleri yazı dizisi olarak Hürriyet gazetesinde paylaştı.

2001 senesinde Cine5’te “Başka Yerde Yok”, 2001-2003 senelerı içerisinde Habertürk TV’de “Tatlı Sert”, TGRT kanalında “Tuluhan’la Her Sabah” programlarını hazırlayıp sundu. 2005-2006 senelerı içerisinde Mehmet Ali Birand’ın teklifiyle Kanal D sabah haberlerini hazırlayıp sundu. Kanal 1 televizyonu için “Güzel 1 Gün” adlı sabah haber kuşağını sundu. Bu sırada doğudaki ilköğretim okulları için 10 bin kitap toplayarak Urfa Siverek, Viranşehir ve Malatya’da kütüphaneler açılmasını sağladı.

Televizyon ve gazetedeki çalışmalarına devam ederken, güncel sanata adım attı. İstanbul’da 150 kişiyle konuşarak gerçekleştirdiği ve üzerinde iki yıl çalıştığı “Ayaküstü Cevaplar” adlı video yerleştirmesi, 2008 senesinde Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde gerçekleşti.

2009 senesinde TRT 2‘de “Boğaziçi’nden” programını sundu. 2010 senesinde, İstanbul’un 40 ayrı semtinden, başka başka hayatlar yaşayan 40 kadınla gerçekleştirdiği “40’ında 40 kadın” adlı belgeseli, büyük ilgi gördü. “40’ında 40 Kadın” 2011 senesinde TOBB kadın kurulu desteğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde aynı anda 81 ilde gösterildi ve büyük ilgi gördü. “40’ında 40 kadın” belgeseli, 2010 senesinde Turkuvaz kitap tarafından kitaplaştırıldı. Yeni baskıları DVD’si ile yapıldı. Aynı yıl İz TV kanalında gösterildi.

CINE 5’te yayına giren “Başka Yerde Yok” programıyla Tuluhan Tekelioğlu, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği “En İyi Talk Show” ödülünü aldı.

2012 senesinde Türkiye’de erkeklerle yapılan ilk çalışma özelliğini taşıyan “50’sinde Erkek” belgeseline imza attı. İstanbul’un başka başka çevrelerinden 23 erkeğin itiraflarından oluşan “50’sinde Erkek” belgeseli İz TV’de gösterildi ve büyük ilgi gördü.

Tuluhan Tekelioğlu, 1995 senesinde evlenip 16 yıllık evliliğin sonrasında 2011 senesinde eşi borsacı Ömer Murat Gülkan’a boşanma davası açtı ve 2013 senesinde boşandı. 1999 doğumlu Ömer adında bir oğlu mevcuttur.

Kitapları :

– 50’sinde Erkek

– 40’ında 40 Kadın

– Her Şeye Rağmen İkimiz

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün