Biyografi

Tuna Huş Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Tuna Huş kimdir?, Tuna Huş kaç yaşında?, Tuna Huş evi nerede?, Tuna Huş nerelidir? Tuna Huş ev adresi?, Tuna Huş kaç yaşında?, Tuna Huş nerede oturuyor?, Tuna Huş nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Tuna Huş hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.194214.Şubat.2018 senesinde doğan Tuna Huş şu an için 76 yaşında ve burcundandır. Tuna Huş doğum yeri ise Adanaİstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Spiker olarak devam ettirmektedir.

Tuna Huş Kimdir? – Tuna Huş Evi Nerede? – Tuna Huş Nerede Oturuyor?

Tuna Huş Kimdir?, evi nerede?

TRT‘nin siyah-beyaz olduğu zamanda spiker olarak görev yaptı.

Tuna Huş, 1942 senesinde Adana’da doğmuştur.

TRT‘nin siyah-beyaz olduğu zamanda spiker olarak görev yaptı. Her kelimesi rahatlıkla anlaşılan, yumuşak ses tonuyla hafızalarda yer etti. Senelerce TRT’de görev yaptı.

Kuş Dili Eğitim Merkezi’inde eğitmen olarak görev yaptı.

Tuna Huş, 1999 senesinde, by-pass cerrahi operasyonu oldu, sonrasında 1,5 sene sonra beyne giden ana damarda pıhtı atması sonucu 2001 senesinde beyin kanaması geçirdi ve beyin cerrahi operasyonu sonrasında geçirdiği felç sebebiyle konuşma kabiliyetini kaybetti. 6 yıl uğraştan sonra biraz konuşmaya başladı.

Tuna Huş, 1990 senesinde ikinci evliliğini Berrin Huş ile yapmıştır. Zeynep (d.1991) adında bir kızı mevcuttur. Tuna Huş’un ilk evliliğinden Ali ve Tuna adında iki oğlu mevcuttur. Oğlu Ali Kanada’da yaşamaktadır.

14 Şubat 2018 tarihinde İstanbul’da yaşamını kaybetti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün