Biyografi

Türkan Sabancı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Türkan Sabancı kimdir?, Türkan Sabancı kaç yaşında?, Türkan Sabancı evi nerede?, Türkan Sabancı nerelidir? Türkan Sabancı ev adresi?, Türkan Sabancı kaç yaşında?, Türkan Sabancı nerede oturuyor?, Türkan Sabancı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Türkan Sabancı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1935 senesinde doğan Türkan Sabancı şu an için 86 yaşında ve burcundandır. Türkan Sabancı doğum yeri ise Kayseri olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Türkan Sabancı Kimdir? – Türkan Sabancı Evi Nerede? – Türkan Sabancı Nerede Oturuyor?

Türkan Sabancı Kimdir?, evi nerede?

1935 senesinde Kayseri’de doğmuştur. Asıl adı Türkan Civelek’dir. Çocukluk ve gençlik günlerini Adana’da geçiren Türkan Sabancı, 22 yaşında teyzesinin oğlu Sakıp Sabancı’yla evlendi. Tam 47 yıl Sakıp Sabancı’nın hem eşi hem de en yakın dostu oldu. 2001 senesinde Görme Engelliler’in Işık Annesi sıfatıyla ’Yılın Annesi’ seçildi. Metin, Dilek ve Sevil adında üç çocuk sahibi. Sevil Sabancı’dan olan Melisa adında bir torunu var.

Türkan Sabancı, 1957 senesinde Sakıp Sabancı ile evlendi. Sakıp Sabancı 10 Nisan 2004 tarihinde böbrek kanseri nedeni ile vefat etti.

Türkan Sabancı sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeyi çok önemsiyor. Yemeklerine dikkat eden, komedi oyunları izlemeye çalışan Türkan Sabancı,

Salata, sebze ve balıkla besleniyorum. Hamur işi ve tatlılar sağlığa zararlı olduğu için yemem. Uçak korkum var. O nedenle çok fazla seyahat etmiyorum. Genelde yakın yerleri tercih ediyorum. Çünkü her yere oğlum Metin’le gitmek zor oluyor. Kış aylarında evde streching yapıyorum. Eskiden yoga yapıyordum. Ama yoga hocam vefat etti. En çok yüzmekten keyif alıyorum.Yaz mevsimini o nedenle çok seviyorum. Hem ben yüzebiliyorum hem de günde 2 defa Metin denize giriyor. Onu mutlu gördükçe ben de çok mutlu oluyorum. Ne yaparsak yapalım yaşlanmanın önüne geçilmiyor. Ben de iki defa botoks yaptırdım. Ama zaten yalnızca 6 ay süresi var. Estetik cerrahi operasyonu olsan 5 sene ömrü var. Yarın ne yer alacağı belli değil ki…

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün