Uluç Bayraktar Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Uluç Bayraktar kimdir?, Uluç Bayraktar kaç yaşında?, Uluç Bayraktar evi nerede?, Uluç Bayraktar nerelidir? Uluç Bayraktar ev adresi?, Uluç Bayraktar kaç yaşında?, Uluç Bayraktar nerede oturuyor?, Uluç Bayraktar nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Uluç Bayraktar hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1974 senesinde doğan Uluç Bayraktar şu an için 47 yaşında ve burcundandır. Uluç Bayraktar doğum yeri ise Biga, Çanakkale olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yönetmen olarak devam ettirmektedir.

Uluç Bayraktar Kimdir? – Uluç Bayraktar Evi Nerede? – Uluç Bayraktar Nerede Oturuyor?

Uluç Bayraktar Kimdir?, evi nerede?

Uluç Bayraktar, 1974 senesinde Çanakkale, Biga’da doğmuştur. Önce Sağlık Meslek Yüksekokulu’nda okudu oradan mezun oldu. Mezun olduktan sonra Biga’da bir sağlık ocağında röntgen teknisyeni olarak memuriyet hayatına başladı. Memur olarak çalışırken yeniden üniversite imtihanlarına girerek Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazandı. Bu sefer de okula kaydını yaptırınca İzmir’e yerleşti. Gündüzleri okulda geceleri de İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde röntgen teknisyeni olarak çalışmaya devam etti.

2000 senesinde Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra okul arkadaşı Çağan Irmak’ın ısrarıyla 2000 senesinde memuriyetten istifa ederek, İstanbul’a gitti.

2000 senesinde Çağan Irmak‘ın yönettiği “Şaşı felek Çıkmazı” adlı dizi filminde ve 2002 senesinde Ziya Öztan‘ın yönettiği “Abdülhamit Düşerken” adlı filmde yönetmen yardımcılığı yaparak sinemaya başlamış oldu.

Ardından “Asmalı Konak” dizisinde Çağan Irmak’ın asistanlığını yaptı ve dizide küçük bir rol de aldı. “Kampusistan” ve ‘Halil ile Menekşe’ dizilerini yönettikten sonra, “Ezel” adlı dizide yine yönetmenlik koltuğuna oturan Uluç Bayraktar, başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu’nun rol aldığı ‘Ezel’ kişiliğine de kendi soyadı ‘Bayraktar’ı verdi.

2016 senesinde Uluç Bayraktar‘ın yönetmenliğini yaptığı “İçerde” adlı televizyon dizisinde Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Bensu Soral, Çetin Tekindor, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Yasemin Allen, Bestemsu Özdemir, Gözde Kansu, Yıldıray Şahinler, Selim Erdoğan başlıca rolleri paylaştı.

2010 senesinde gerçekleştirilen 1.İsmail Cem Televizyon Ödüllerinde en iyi yönetmen ödülünü aldı.

Ödülleri:
2010 – 1.İsmail Cem Televizyon Ödülleri – En İyi Yönetmen (Ezel 1. Sezon)

Yönetmen Olduğu Filmler :
2016 – İçerde (Tv dizisi)
2012 – Son (Tv dizisi)
2012 – 2013 -Karadayı (Tv dizisi)
2009 – 2011 – Ezel (Tv Dizisi)
2007 – Menekşe ile Halil (Tv Dizisi)
2006 – Kabuslar Evi: Tanıdık Yabancı (Tv Dizisi)
2006 – Kabuslar Evi: Karanlıktan Gelen (Tv Dizisi)
2006 – Kabuslar Evi: Kaçan Fırsatlar Limited (Tv Dizisi)
2006 – Kabuslar Evi: Çizgisiz Zamanlar (Tv Dizisi)
2006 – Ezo Gelin (Tv Dizisi)
2003 – Kampüsistan ( (TV Dizisi)
2003 – 3. Kuşadası Altınkıyı Film Festivali, Kısa Film Programında Gösterildi.
2002 – 14. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali
2002 – Asmalı Konak (Yönetmen Yardımcısı) (TV Dizisi)
2002 – Abdülhamit Düşerken (Yönetmen Yardımcısı)
2001 – 23. İFSAK Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması.
2000 – Şaşı Felek Çıkmazı (Yönetmen Yardımcısı) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün