Biyografi

Vahap Küçük Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Vahap Küçük kimdir?, Vahap Küçük kaç yaşında?, Vahap Küçük evi nerede?, Vahap Küçük nerelidir? Vahap Küçük ev adresi?, Vahap Küçük kaç yaşında?, Vahap Küçük nerede oturuyor?, Vahap Küçük nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Vahap Küçük hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1942 senesinde doğan Vahap Küçük şu an için 79 yaşında ve burcundandır. Vahap Küçük doğum yeri ise Doğanşehir ilçesi, Malatya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Vahap Küçük Kimdir? – Vahap Küçük Evi Nerede? – Vahap Küçük Nerede Oturuyor?

Vahap Küçük Kimdir?, evi nerede?

Vahap Küçük, TEMA mağazalarının başında bulunan Mustafa Küçük ile TEMA Holding, LC Waikiki ve Küçükler Holding Yönetim Kurulu Başkanı oğul Vahap Küçük’ün babasıdır.

Vahap Küçük, 1942 senesinde Malatya‘nın Doğanşehir ilçesinin Elmalı Mahallesinde doğmuştur. Babası Mehmet Küçük, annesi Ayşe Küçük’dür. İlkokulu Elmalı’da, Ortaöğretimini Doğanşehir’de bitirdi. Üç çocuklu bir ailenin tek erkek çocuğu olan Vahap Küçük, askerlik görevini Ankara-Çankaya’da süvari olarak yaptı. Askerlik görevi sonrası köyüne dönerek çiftçilik ve hayvancılıkla uğraştı.

Vahap Küçük, 1968 senesinde Doğanşehir’e yerleşti. Doğanşehir’de de ticaret ve hayvancılıkla uğraştı. 1972 senesinde Milli Selamet Partisinin Doğanşehir’deki kuruculuğunu yaparak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. 12 Eylül1980 tarihinde askeri darbe neticesinde bu görevi bıraktı.

1983 senesinde Turgut Özal ile birlikte ANAP’ın kuruluşunda görev aldı ve Doğanşehir ilçe teşkilatını kurarak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Bu görevini Turgut Özal’ın ölümüne kadar devam ettirdi.

1984 senesinde Doğanşehir Tavşantepe mevkiine çiftlik kurarak yeniden ticaret ve hayvancılıkla uğraşmaya başladı. 1985 senesinde çocuklarının tekstil sektörüne girmesi ile birlikte kendisi de bu alanda görev yapmaya başladı. 2001 senesinde kurulan AK Parti ilçe teşkilatını kurdu ve ilçe başkanlığı görevini yürüttü.

Tam bir Doğanşehir sevdalısı olan Vahap Küçük, eğitim ve öğrenciye çok oldukça önem verdi. Çok sayıda öğrenci bursu vererek öğrencilerin okumalarına ve eğitimlerine katkıda bulundu ve bu katkılarına devam ediyordir. Hayır işlerini çok seven Vahap Küçük, her sene Türkiye’nin her yerinden öğrencilere yaptığı giyecek ve burs yardımının bunun yanında Doğanşehir’de babası için Mehmet Küçük sağlık ocağı, kendi dünyaya geldiğu yer olan Elmalı’ya annesi adına Ayşe Küçük sağlık ocaklarını yaptırdı. İnönü üniversitesi ile anlaşarak Doğanşehir ilçe merkezine bir üniversite yaptırmakta olup, yapım çalışmaları devam ediyordir.

Tekstil alanında Türkiye’nin ilk saatleri civarında bulunan LCW’nin kuruluşunu sağlayan ve ortaklarından olan Vahap Küçük, aile şirketi olan Küçükler holdingin yönetim kurulu kullanıcı hesabı görevini de yapmaktadır.

LC Waikiki’nin Doğuşu:
LC Waikiki Fransız tasarımcı George Amoual ve ortağı tarafından 1988 senesinde Fransa’da kurulmuştur. İki ortak Fransızca “arkadaşlar” manasına gelen “Les Copains” sözcüklerinin baş harfleri olan “LC” kısaltmasına Hawaii adasındaki ünlü Waikiki Plajı‘nın adını ekleyerek LC Waikiki markasını yaratmıştır. 1997 senesinde Küçükler holdingin, kendi markasını oluşturmak için araştırma çalışmaları yaparken, Fransız LC Waikiki şifrketinı satın almaya karar vermiş ve satın almıştır. LC Waikiki, 1988 senesinde Fransa‘da çıktığı marka yolculuğuna, 1997 senesinden beri LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. çatısı altında Türk markası olarak devam ediyordir. LC Waikiki, Küçük ve Dizdar aileleri tarafından yönetilmektedir.

LC Waikiki, bugün 47 ülkede 992 mağazada uygun fiyata kaliteli ürünler sunarak üyelerine ulaşılabilir modanın keyfini yaşatmaktadır.

Vahap Küçük, TEMA mağazalarının başında bulunan Mustafa Küçük ile TEMA Holding, LC Waikiki ve Küçükler Holding Yönetim Kurulu Başkanı oğul Vahap Küçük’ün babasıdır.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Partiden aday olarak Doğanşehir Belediye başkanlığı görevine seçildi.

Örnek bir aileye sahip olan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, evli ve 9 çocuk babasıdır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün