Diziler

Ve RTÜK Camdaki Kız Dizisinin Fişini Çekti! O Sahneye Büyük Ceza!

Ve RTÜK Camdaki Kız Dizisinin Fişini Çekti! O Sahneye Büyük Ceza!, arayışı içine giren okurlarımız için Ve RTÜK Camdaki Kız Dizisinin Fişini Çekti! O Sahneye Büyük Ceza! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Ve RTÜK Camdaki Kız Dizisinin Fişini Çekti! O Sahneye Büyük Ceza! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Ve RTÜK Camdaki Kız Dizisinin Fişini Çekti! O Sahneye Büyük Ceza!

Burcu Bircik, Feyyaz Şerifoğlu, Nur Sürer, Selma Ergeç, Devrim Yakut, Feri Baycu Güler, Hamza Yazıcı, Hande Ataizi, Merve Polat, Nihal Menzil, Şerif Erol, Tamer Levent ve Tuğrul Tülek gibi isimlerin olduğu Camdaki Kız dizisi 2. bölümden beri yoğun eleştiri altında.

Kanal D’nin tanıtımları ile büyük reklamını yaptığı bir Gülseren Budayıcıoğlu eseri daha olan Camdaki Kız dizisi ilk bölümü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bu sezon ekranları kaplayan Gülseren Budayıcıoğlu’nun eserlerinden son bir araya getirilenı olan Camdaki Kız dün yayına giren bölümündeki bekaret kontrolü sahnesi ile sosyal platformda gündem oldu. Tepki çeken sahneye RTÜK dahil oldu.

Acun Ilıcalı’nın TV8 için çektiği Doğduğun Ev Kaderindir dizisiyle başlaya Gülseren Budayıcıoğlu furyası ardından yine TV8’de Kırmızı Oda ardından da TRT’de Masumlar Apartmanı ile ekranları adeta kaplamıştı. Reyting rekorları kıran dram sahneleri ile çok bi hayli beğeni alan Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı’nı Camdaki Kız dizisi izledi. Lakin tabiri caizse Budayıcıooğlu’nun eserlerinin şamar oğlanı Camdaki Kız uyarlaması oldu.

Bakıldığında Kırmızı Oda dizisinin daha tartışmalı çekimleri, sahneleri ve verdiği mesajlar olmasına rağmen İzzet Çapa’nın tweeti ile Camdaki Kız dizisine tepkiler başladı. Dün yayına giren bekaret kontrol sahnesi İzzet Çapa’nın yorumu üzerine son damla oldu ve sosyal platformda büyük tartışma yaratarak Hazal Kaya’nın Adını Feriha Koydum dizisinde benzer bir sahnede oynamak istemediği hatırlalandı. Çoğunluk bu sahnenin farkındalıktan çok özendirdiğini söyleyerek tepki gösterdi. Sosyal medveya kullanıcılar ekranlarda artık dram görmek istemediklerini dile getirdi.

Son senelerdaki reytinglere bakıldığında Türk seyircisinin dram, acıtasyon, istismar, mafya ve savaş dizi ve programlarını izlediği görülürken yine aynı seyirciler bu duruma tepki gösteriyor. Ekranlarda komediye dair tek tük diziler olması bunlarında reyting kurbanı olarak bitmesi hala sürüyor. Ekranların en kaliteli işlerinden birisi olan Hekimoğlu dizisi biterken ekranlrada romantik komedi ve komedi dizileri de tutanamıyor.

RTÜK HAREKETE GEÇTİ!

Camdaki Kız dizinin dün yayına giren son bölümünde Nalan’in annesi aracılığıyla bekâret kontrolü için jinekologa götürülme sahnesi tepkileri üzerine çekti. Dizide Nalan’ın halen çocuk yaşta bile aynı biçimde doktora götürülmesine yer verildi. Bu sahne sonrası sosyal platform karıştı.
Kullanıcılar bu sahnenin farkındalık yaratmaktan daha fazla özendirmek olduğunu iddia ederek tepki verdi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yorumlar sonrası harekete geçti. Gülseren Budayıcıoğlu eserlerinden bir araya getirilen dizileri yakın takibe alan RTÜK’ün, Camdaki Kız dizisinde yayına giren dün ki sahne için ceza keseceği bilgisine ulaşıldı.
Lakin bunun üzerine dizinin hayranları şu an ekranlardaki çoğu dizinin silaha, öldürmeye teşvik ettiğini, tecavüz sahnelerinin, savaş, mafya sahnelerinin olduğunı söyleyerek o sahnenin ise farkındalık olduğunu dile getirdi.

Yapımcılar ise yorumlardan aslında tatmin. Reyting sonuçlarına göre son senelerda Türk halkının sevdiği diziler komedi yapımları olmadığı açıkça görülüyor. Hatta yapımcılar bu yorumların olumlu dönüşleri  olduğuna izlenme oranın yüksekliğini gösterdiğine inanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün