Vecdet Öz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Vecdet Öz kimdir?, Vecdet Öz kaç yaşında?, Vecdet Öz evi nerede?, Vecdet Öz nerelidir? Vecdet Öz ev adresi?, Vecdet Öz kaç yaşında?, Vecdet Öz nerede oturuyor?, Vecdet Öz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Vecdet Öz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1959 senesinde doğan Vecdet Öz şu an için 62 yaşında ve burcundandır. Vecdet Öz doğum yeri ise Çarşamba, Samsun olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Akademisyen olarak devam ettirmektedir.

Vecdet Öz Kimdir? – Vecdet Öz Evi Nerede? – Vecdet Öz Nerede Oturuyor?

Vecdet Öz Kimdir?, evi nerede?

DR. VECDET ÖZ

Doğum tarihi: 1959
Doğum yeri: Samsun/Çarşamba
Görevi: Adli Tıp Öğretim Üyesi

AKADEMİK KAZANIMLARI:

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamlayarak Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olmuştur. Ardından İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde doktora eğitimini tamamlayarak PhD ünvanını almıştır. Doktora sonrası aynı enstitüde girdiği sınavı kazanarak Yardımcı Doçent ünvanını almış ve öğretim üyesi kadrosuna atanmıştır. Daha sonra yurt dışında girmiş olduğu sınavda Doçent ve Profesörlük ünvan ve diplomalarını almaya hak kazanmıştır. Çok sayıda ulusal ve ülkeler arası bilimsel yayını ve biyoterör hususunda yazarlığını yaptığı bir ders kitabı bulunmaktadır.

BULUNDUĞU RESMİ VE İDARİ GÖREVLER:

* İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kan Merkezi Müdürü (1989-1993)

* Sağlık Bakanlığı İstanbul Bölge Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürü (1993-1995)

* Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Müsteşar Vekili (1995-1998)

* İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı (2005-2013)

* İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi, Enstitü Kurulu Üyesi ve Müdür Yrd. (2013-2015)

* Adalet Partisi Genel Başkanı (2015- Halen)

RESMİ GÖREVLERİ ESNASINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ULUSAL PROJELER:

* İçme ve Kullanma Sularının ıslahı, “Plastik Damacana Tüp Su” projesinin tasarlanarak hayata geçirilmesi, ülke geneline yaygınlaştırılması ve su sanayi’nin çağdaş üretime geçirilmesi.

* Eski tip motorların çevre ve dolayısı ile insan sağlığına olan olumlu olmayan etkilerinin araştırılması, havaya yaydıkları zehirli gazların belirlenmesi, yeni motor teknolojilerinin bu amaçla mukayese edilmesi ve motorlu taşıtlarda eksoz emisyon ölçümünün yapılarak denetimin ülke geneline yaygınlaştırılması.

* Açıkta satılan gıdaların men edilmesi amacı ile gıda denetim metotlarınin geliştirilmesi, denetimlerin ülke geneline yaygınlaştırılması ve tüm gıda sanayi’nin ülkeler arası FDA standartlarında üretime geçirilmesi.

* İlaç sanayinde kullanılan teknoloji ve üretimin kontrol edilmesi, ülkeler arası GMP standartlarına yükseltilmesi.

* Hava Kalite Kontrol Yasaları’nın hazırlanması, havayı kirleten ajanların belirlenmesi, modern enerji üreten sistemlerin kontrollü olarak yaygınlaştırılması ve eski teknolojilerin men edilmesi.

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker