Biyografi

Vural Çelik Kimdir? Evi Nerede?

Vural Çelik Kimdir? – Vural Çelik Evi Nerede? – Vural Çelik Nereli?

Vural Çelik kimdir?, Vural Çelik kaç yaşında?, Vural Çelik evi nerede?, Vural Çelik nerelidir? Vural Çelik ev adresi?, Vural Çelik kaç yaşında?, Vural Çelik nerede oturuyor?, Vural Çelik nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Vural Çelik hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 18.Mart.1973 senesinde doğan Vural Çelik şu an için 48 yaşında ve Balık burcundandır. Vural Çelik doğum yeri ise Aksaray, İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuSinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Vural Çelik Kimdir?, evi nerede?

Vural Çelik, 18 Mart 1973 tarihinde İstanbul, Aksaray’da doğmuştur. Esasen Ordu‘ludur. Babası onları küçük yaşta 11 yaşındayken terk ederek; 9 yaşındaki kardeşi ve gözleri görmeyen annesi ile birlikte bıraktı. Lise 2’den sonra okumadı ve tahsil yaşamını sonlandırdı.

1989 senesinde gazete ilanıyla oyuncu arayan Levent Kırca Tiyatrosu’na girdi. Nejat Uygur Tiyatrosu’nda çalıştı. Daha sonra da Yasemin Yalçın‘ın tiyatrosunda çalıştı. Yasemin Yalçın tiyatrosunda Sanat Yönetmeni Selahattin Taşdöğen‘in yardımcılığını yaptı. Sonra da Necati Akpınar‘la tanıştı. Necati Akpınar’ın yanında organizatörlüğü öğrenmeye başladı. Daha sonra Yılmaz Erdoğan ile tanışarak BKM oyuncusu olarak çalıştı.

Vural Çelik, 2004-2008 senelerı arası senaristi Gülse Birsel olan “Avrupa Yakası” dizisinde; Gazanfer Özcan, Hümeyra, Müşfik Kenter, Gönül Ülkü Özcan, Ata Demirer, Gülse Birsel, Engin Günaydın, Levent Üzümcü, Hasibe Eren, Yavuz Seçkin, Hale Caneroğlu, Evrim Akın, Tolga Çevik, Sarp Apak, Peker Açıkalın, Binnur Kaya, Hakan Yılmaz, Rutkay Aziz gibi oyuncularla birlikte oynadı.

2012 – 2014 senelerı içerisinde senaristliğini Birol Güven’in yaptığı “Seksenler” dizisinde; Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Serhat Kılıç, Yasemin Çonka, Ayşe Tolga, İlker Ayrık, Ceyhun Fersoy ile birlikte rol aldı.

Bekar olan Vural Çelik hiç evlenmedi.

Oynadığı Tiyatro Oyunları :
– Bana Bir Şeyhler Oluyor
1999 – Sen Hiç Ateş Böceği Gördünmü ?

Filmleri ve Dizileri :br>
2013 – Gitme Baba
2012 – 2014 – Seksenler (Dizi)
2011 – Yahşi Cazibe (Dizi)
2011 – Nuri (Dizi)
2010 – Beni de Götür (Sinema)
2010 – Bana Bunlarla Gel (Dizi)
2009 – Canını Sevdiğim İstanbul’u (Dizi)
2007 – Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım (Sinema)
2005 – Organize İşler (Sinema)
2004 – 2008 – Avrupa Yakası (Dizi)
2003 – G.O.R.A (Sinema)
2000 – Güneş Yanıkları (Dizi)
1998 – Her Şey Çok Güzel Olacak (Sinema)
1995 – Bir Demet Tiyatro (Dizi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün