Biyografi

Vuslat Doğan Sabancı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Vuslat Doğan Sabancı kimdir?, Vuslat Doğan Sabancı kaç yaşında?, Vuslat Doğan Sabancı evi nerede?, Vuslat Doğan Sabancı nerelidir? Vuslat Doğan Sabancı ev adresi?, Vuslat Doğan Sabancı kaç yaşında?, Vuslat Doğan Sabancı nerede oturuyor?, Vuslat Doğan Sabancı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Vuslat Doğan Sabancı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 16.Ocak.1971 senesinde doğan Vuslat Doğan Sabancı şu an için 50 yaşında ve Oğlak burcundandır. Vuslat Doğan Sabancı doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Vuslat Doğan Sabancı Kimdir? – Vuslat Doğan Sabancı Evi Nerede? – Vuslat Doğan Sabancı Nerede Oturuyor?

Vuslat Doğan Sabancı Kimdir?, evi nerede?

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık Anonim Şirketi yönetim kurulu başkanıdır.

Vuslat Doğan Sabancı, 16 Ocak 1971 tarihinde İstanbul’da Sema Işıl Doğan ve Aydın Doğan’ın kızı olarak doğmuştur. doğmuştur. Arzuhan Doğan Yalçındağ (d.1964), Hanzade Doğan Boyner (d.1973), Begümhan Doğan Faralyalı (d.1976) adlarında 3 kız kardeşi mevcuttur. Beyoğlu Anadolu Lisesini bitirdi. İstanbul Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra ABD. New York’taki Columbia Üniversitesinde Uluslararası Medya ve İletişim alanında yüksek lisans eğitimi yaptı.

Yüksek lisans eğitimini bitirdiktan sonra bir yıl süreyle The New York Times gazetesinin yazı işleri müdürlüğü bölümünde çalıştı. Sonra da The Wall Street Journal gazetesinde çalışmaya başladı ve orada Asya İş Dünyası Haberleri Kanalı ve gazetenin Latin Amerika Edisyonu’nun kurulması işlemlerinde katkısı oldu.

1996 senesinde ise Hürriyet gazetesinde reklamdan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak vazifeye başladı. 1999 senesinde gazetenin Pazarlama Operasyon Grup Başkanlığı’na yükseltildi. 2004 – 2010 senelerı içerisinde Hürriyet gazetesinin İcra Kurulu Başkanlığını yaptı.

2007 senesinde ;Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakhistan, Macaristan, Hırvatistan ve Slovenya’da faliyet gösteren ve online ve yazılı reklam yayın şirketi olan Trader Media East (TME) şirketini satın alarak Hürriyet bünyesi içine kattı.

Vuslat Doğan Sabancı, Hurriyet.com.tr’yi kurdu. Daha sonra da online seri ilanlar alanında hurriyetemlak.com, hurriyetoto.com, yenibiriş.com; fırsat siteleri alanında yakala.co; e-ticaret alanında yeniçarşım.com sitelerini faaliyete geçirdi.

Uluslararası Basın Enstitüsü’nde (IPI) 8 yıl Yönetim Kurulu kullanıcı hesabı yaptı. Endeavor Yönetim Kurulu ve TÜSİAD üyesidir. Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Vuslat Doğan Sabancı, 1995 senesinde Üniversite senelerından tanıdığı, İş adamı Sakıp Sabancı‘nın yeğeni Ali Sabancı (d. 1969) ile evlidir. “Kaan Ali“(d.2003) ve “Şevket Emrecan” (d.2001) adında iki oğlu mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün