Biyografi

Yağız Aydoğan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Yağız Aydoğan kimdir?, Yağız Aydoğan kaç yaşında?, Yağız Aydoğan evi nerede?, Yağız Aydoğan nerelidir? Yağız Aydoğan ev adresi?, Yağız Aydoğan kaç yaşında?, Yağız Aydoğan nerede oturuyor?, Yağız Aydoğan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yağız Aydoğan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 22.Mart.1991 senesinde doğan Yağız Aydoğan şu an için 30 yaşında ve Koç burcundandır. Yağız Aydoğan doğum yeri ise İstanbul /Türkiye olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Yağız Aydoğan Kimdir? – Yağız Aydoğan Evi Nerede? – Yağız Aydoğan Nerede Oturuyor?

Yağız Aydoğan Kimdir?, evi nerede?

Yağız Aydoğan Tiyatro ve Sinema oyuncusu. 22 Mart 1991 tarihinde İstanbul‘da doğan, Aydoğan, ilk oyunculuk eğitimi ve sahne deneyimini 2006-2007’de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, Çanakkale (Asker) ve Mehmetçik Mehmet (Halüsinasyon/Asker) oyunlarıyla adım attı.

2017-2018 senelerında yeniden , “M.E.B” bağlı Oyunculuk kurumun da Tiyatro, Sinema ve Televizyon Oyunculuğu eğitim alarak Radyo/Televizyon bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda drama eğitmeni olan Aydoğan, yazarlığa merakı ile “Kalan Edebiyat Antolojisi Kitabına da ” Zengin Olmak” adlı şiiri de bulunmaktadır. Müzik ile de ilgilenen Aydoğan, İzi Eli’den elektro gitar ve müzik dersleri de almıştır.

Arap sanatçı Jalal Al Zain’in klibinde bir Genel Cerrahı canlandırıp, bununla beraber Payitaht, Çukur, Yemin ve Tek yürek gibi dizi projelerin de bölüm oyunculuğu yaptı. Aydoğan, beyaz perdeye 2019 yapımı olan Deney adlı sinema filminde ”Süleyman” kişiliğini canlandırarak adım atmıştır.

Filmleri ve Dizileri:
Oyuncu :
2019 – Deney (Süleyman) (anacast) (sinema filmi)
2019 – Yemin (Silah Kaçakcısı) (TV Dizisi)
2019 – Tek Yürek (İç mimar) (TV Dizisi)
2019 – Geçmis Olsun (Sinema Filmi)
2018 – Tehlikeli Karım (Barmen) (TV Dizisi)
2018 – Jet Sosyete (Gitarist ) (TV Dizisi)
2018 – Ağlama Anne (Resepsionist ) (TV Dizisi)
2017 – Çukur (İkinci Kaptan) (TV Dizisi)
2017 – Payitaht Abdülhamit (Kabadayı) (TV Dizisi)
2017 – Fi (Polis) (TV Dizisi) 2017

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün