Bilgi

Yarın Maske Zorunluluğu Kalkıyor! 1 Haziran Normalleşme Kararları Açıklandı!

Yarın Maske Zorunluluğu Kalkıyor! 1 Haziran Normalleşme Kararları Açıklandı!, arayışı içine giren okurlarımız için Yarın Maske Zorunluluğu Kalkıyor! 1 Haziran Normalleşme Kararları Açıklandı! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Yarın Maske Zorunluluğu Kalkıyor! 1 Haziran Normalleşme Kararları Açıklandı! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Yarın Maske Zorunluluğu Kalkıyor! 1 Haziran Normalleşme Kararları Açıklandı!

1 Haziran 2021 yarın koronavirs normal hayata dönme dönemi başlıyor. Türkiye normal hayata dönme dönemine giriyor! 

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’ndan çıkan normal hayata dönme kararları neler oldu. Koronavir pandemisi sebebiyle alınann önlemler ve yasaklar ve cezaların uygulanmasındaki haksızlık vatandaşları isyan etme noktasına getirmişti.

Koronavirüs kısıtlamalarında kafe, restoran gibi birden fazla işletmenin kapalı kalması vatandaşları maddi açıdan zor duruma sokmuş ve geçinemeyen birden fazla vatandaşın art arda intihar haberleri duyulmaya başlanmıştı. 

Koronavirüs önlemlerindeki kısıtlamalardan en fazla tartışılanı da maske cezaları olmuştu. Maske cezalarının gelişigüzel biçimde vatandaşa yazılması, öte yandan ise parti mitinglerinde, cenazalerde, vekillerin düğünlerde uygulanmaması isyan ettirmişti.   

Nihayet en mühim kararlar geliyor! Mase yasakları kalkıyor mu? Maskesiz biçimde nerelerde gezilebilecek? Türkiye’de normalleşe dönemi nasıl olacak?

Kademeli normal hayata dönme dönemi yarın 1 Haziran 2021 Salı günü ekranlara gelecek.  Tüm vatandaşların gözü kulağı yarınki kararlarda! Esnaf ve vatandaşlar merakla normalleşemyi bekliyor. Peki normalleşe kararları nelerdir?

Sokağa çıkma yasağı saatleri, maskesiz hayat ve cafelerin açılması gündeme gelmişti. Yarın için esnaf çalışmalara başlamışken, maskesiz yaşamında adımları atılacak. 

Buna göre maskesiz hayat yarın sahillerde, parklarda 2 metre mesafe varsa zorunlu olmayacak. Ayrıca açıklanan kararda sokağa çıkma yasğaının 24.00’a kadar uzatılması da amaçlanıyor.

NASA'nın İstanbul Fotoğrafı Gururlanılacak Mı Yoksa Utanılacak Fotoğraf Mı?

NASA’nın İstanbul Fotoğrafı Gururlanılacak Mı Yoksa Utanılacak Fotoğraf Mı?

Konser, sinema, tiyatro gibi etkinliklerde başlaması gündemde. Bu etkinliklere 65 yaş üzeri aşı olan vatandaşlar alınabilerek aşıya teşvik yapılması amaçlanıyor. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün