Biyografi

Yaşar Tüzün Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Yaşar Tüzün kimdir?, Yaşar Tüzün kaç yaşında?, Yaşar Tüzün evi nerede?, Yaşar Tüzün nerelidir? Yaşar Tüzün ev adresi?, Yaşar Tüzün kaç yaşında?, Yaşar Tüzün nerede oturuyor?, Yaşar Tüzün nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yaşar Tüzün hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 18.Ocak.1966 senesinde doğan Yaşar Tüzün şu an için 55 yaşında ve Oğlak burcundandır. Yaşar Tüzün doğum yeri ise Bilecik olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamıSiyasetçiMilletvekili olarak devam ettirmektedir.

Yaşar Tüzün Kimdir? – Yaşar Tüzün Evi Nerede? – Yaşar Tüzün Nerede Oturuyor?

Yaşar Tüzün Kimdir?, evi nerede?

İş Adamı, Siyasetçi, Milletvekili

Yaşar Tüzün, 18 Ocak 1966 tarihinde Bilecik’de doğmuştur. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Saadet’tir. Ticaret Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini ABD’de Oregon’da bulunan Pacific Hill Üniversitesinde tamamlayarak mezun oldu.

Yaşar Tüzün, Bilecik Genç İşadamları Derneği Başkanlığı, TESK (Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu) Yönetim Kurulu kullanıcı hesabı, Bilecikspor Kulübü Başkanlığı, Marmara Boğazları ve Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

SHP Gençlik Kolları Başkanlığı ve CHP Bilecik İl Başkanlığı yaptı. Belediye Başkanlığı esnasında Tarihi Kentler Birliği’nde görev yaptı.

11 Nisan 1999 – 3 Kasım 2002 tarihleri içerisinde Bilecik Belediye Başkanlığı yaptı.

22. Dönem Bilecik Milletvekili. 22. Dönem’de TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu. 23. Dönem’de aynı vazifeye yeniden seçildi.

CHP’den Çankaya Belediye Başkan aday adayı oldu. 25. Dönem’de tekrar Bilecik milletvekili oldu.

Orta düzeyde Fransızca bilen Tüzün, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yaşar Tüzün, 26 Ekim 2017 tarihinde CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP TBMM Grubu’nda Akif Hamzaçebi‘nin yerine CHP‘nin yeni TBMM Başkanvekili oldu.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün