Biyografi

Yasemin Allen Kimdir? Evi Nerede?

Yasemin Allen Kimdir? – Yasemin Allen Evi Nerede? – Yasemin Allen Nereli?

Yasemin Allen kimdir?, Yasemin Allen kaç yaşında?, Yasemin Allen evi nerede?, Yasemin Allen nerelidir? Yasemin Allen ev adresi?, Yasemin Allen kaç yaşında?, Yasemin Allen nerede oturuyor?, Yasemin Allen nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yasemin Allen hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 10.Temmuz.1989 senesinde doğan Yasemin Allen şu an için 32 yaşında ve Yengeç burcundandır. Yasemin Allen doğum yeri ise Londra, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Yasemin Allen Kimdir?, evi nerede?

Yasemin Allen, 10 Temmuz 1989 tarihinde Londra’da doğmuştur. Tam adı Yasemin Kay Allen’dir. İngiliz asıllı sinema oyuncusu Suna Yıldızoğlu’nun kızıdır. Babası İngilizdir. Üç aylıkken annesinden boşanan babası Dudley Allen Güney Afrika’da yaşamaktadır.

Yasemin Kay Allen İlkokulu Türkiye’de okudu. 2000 senesinde 11 yaşında annesiyle birlikte Avusturalya’ya gitti ve oraya yerleşti. Liseyi Avustralya’da okudu. Queensland Universitesinde Sinema Televizyon kısmını kazandı ve 2008 senesinde Kozmetik şirketi L’Oreal’in Yeni Yüz müsabakasında finalist oldu. 2008 senesinde annesinin peşinden Türkiye’ye geri geldi. Sonra da Müjdat Gezen Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi.

İlk dizisi olan Elif adlı dizide başrol oynamıştır.

Mahsun Kırmızıgül’ün konusunu yazdığı “Hayat Devam Ediyor” dizisinde rol arkadaşı Onur Tuna’yla aşk yaşadı.

2013 senesinde Özcan Deniz ile başrollerini paylaştığı ‘aşk ve Su’ filminde oynadı.

2013 senesinde yazar Hande Altaylı’nın Kahperengi adlı hikayesinden Mahinur Ergun’un senaryolaştırdığı “Merhamet” adlı dizide başrollerini Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol paylaştı, diğer rolleri ise; Burçin Terzioğlu, Mustafa Üstündağ, Yasemin Allen, Ahmet Rıfat Şungar alırken Turgut Tunçalp Moskof Recep kişiliğini canlandırdı.

Merhamet dizisinin final yapmasıyla beraber Yasemin AllenMuhteşem Yüzyıl dizisine transfer oldu. Yasemin Allen Aras Bulut İynemli‘nin rol aldığı Şehzade Beyazid’in eşi Fatma Haseki Sultan olarak seyirci karşısına çıkacak.

Yasemin Allen, 2014 senesinde “Şeref Meselesi” adlı dizide Şükrü Özyıldız ve Kerem Bursin ile başrolleri paylaştı.

2016 senesinin Haziran ayında çekimlerine başlanan “Dönerse Senindir” adlı sinema filminde başrolleri Yasemin Allen, İrem Sak ve Murat Boz ile paylaşıyor.

2016 senesinde Uluç Bayraktar‘ın yönetmenliğini yaptığı “İçerde” adlı televizyon dizisinde Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Bensu Soral, Çetin Tekindor, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Yasemin Allen, Bestemsu Özdemir, Gözde Kansu, Yıldıray Şahinler, Selim Erdoğan başlıca rolleri paylaştı.

Yasemin Allen, Şubat 2017 ayında Amerika-Los Angeles’a taşındı.

Filmleri ve dizileri :
2016 – İçerde (Avukat Melek)(TV Dizisi)
2016 – Dönerse Senindir (Sinema Filmi)
2016 – 46 Yok Olan (Selin) (TV Dizisi)
2014 – Şeref Meselesi (Sibel)(dizi)
2014 – Ulan İstanbul (Konuk oyuncu)(dizi)
2014 – Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (Defne Sultan)(dizi)
2013-2014 – Merhamet (Irmak)(dizi)
2013 – Su ve Ateş (Yağmur)(dizi)

2011 – Hayat Devam Ediyor (Pelin Akça)(dizi)
2010 – Yerden Yüksek(Juliette) (dizi)
2009 – Kavak Yelleri (3. Sezon) (Elena)(dizi)
2008 – Elif (Elif)(dizi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün