Yasemin Mori Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Yasemin Mori kimdir?, Yasemin Mori kaç yaşında?, Yasemin Mori evi nerede?, Yasemin Mori nerelidir? Yasemin Mori ev adresi?, Yasemin Mori kaç yaşında?, Yasemin Mori nerede oturuyor?, Yasemin Mori nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yasemin Mori hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 04.Mart.1982 senesinde doğan Yasemin Mori şu an için 39 yaşında ve Balık burcundandır. Yasemin Mori doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise MüzisyenRessam olarak devam ettirmektedir.

Yasemin Mori Kimdir? – Yasemin Mori Evi Nerede? – Yasemin Mori Nerede Oturuyor?

Yasemin Mori Kimdir?, evi nerede?

2008 senesinde piyasaya çıkfazlalaştığı ilk albümü Hayvanlar ile alternatif / rock müzik piyasasına hızlı bir giriş yapmış olan Türk şarkıcı, besteci ve grafik sanatçısı. Albümündeki şarkıların sözleri ile dikkat çeken Mori, bunun bunun yanında Hayvanlar albümünün grafik tasarımını da kendisi yapmıştır.

Yasemin Mori, 4 Mart1982 tarihinde, İstanbul’da dünyaya geldi. Asıl adı Yasemin Savgı olmasına karşılık Edirne’de yaşayan anneannesinin kendisini çağırdığı ve Balkan dillerinde kız manasına gelen Mori’yi soyadı olarak benimsedi.

Henüz altı yaşındayken ailesinin iş durumundan dolayı Ankara’ya taşınan Mori, bu şehirde büyüdü. Rumeli’den göç eden Bulgaristan Türklerinden olan akrabalarının Edirne’ye yerleşmesinde dolayı çocukluğunun bir kısmını Edirne’de geçirmiş. Kendisinden 10 yaş büyük bir ablası var. Annesi Türk Hava Yolları’ndan emekli , babası Mimar.

Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun olan genç müzisyen, bu alandaki eğitimini albüm kapaklarını kendisi tasarlayarak müziğine de yansıttı.

Genç yaşlardan beri müzikle ilgilenen Mori’yi babası klasik, ablası ise rock ve caz müzikleri ile tanıştırdı. En fazla etkilendiği grup olarak Queen’i gösteren Mori, uzun süre boyunca çeşitli enstürmanlarla çalıştı ve besteler hazırladı. Lise senelerında çeşitli gruplarla beraber çalıştıysa da kendisine özgün bir müzik oluşturma isteği her daim ağır bastı ve üniversiteyi bitirmesinin sonrasında Emre Irmak ile beraber bu arzusu peşinde çalışmaya başladı.

Yasemin Mori’nin prodüktörlüğünü Emre Irmak ile beraber üstüne aldığı, Cengiz Baysal, Tarkan Gözübüyük ve Murat Ejder gibi tanınmış müzisyenlerle beraber kaydettiği ilk albümü Hayvanlar, 10 Temmuz2008 tarihinde, Irmak Plak’tan çıktı. 13 Mayıs2008 tarihinde piyasaya sürülen ve Hayvanlar albümünün ilk single çalışması olan Aslını söylemek gerekirse Bir Konu Var, albümün başarılı yer alacağının bir göstergesi gibiydi.

Hayvanlar albümü kısa bir sürede Mori’ye sadık bir dinleyici kitlesi kazandırdı. Albümün ilk konseri, 5 Temmuz2008 tarihinde, Masstival 2008’de verildi. Albümden çıkan üç single çalışması içinde en başarılı olanı, müzik listelerinde 12. Sıraya kadar yükselmeyi başaran Aslını söylemek gerekirse Bir Konu Var olurken, sanatçının konserlerde seslendirdiği albüm dışı şarkılar yeni bir albümün yolda olduğu söylentisini doğurdu.

Albümleri :

2008 – Hayvanlar
2012 – Delibando

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün