Yasin El Kadı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Yasin El Kadı kimdir?, Yasin El Kadı kaç yaşında?, Yasin El Kadı evi nerede?, Yasin El Kadı nerelidir? Yasin El Kadı ev adresi?, Yasin El Kadı kaç yaşında?, Yasin El Kadı nerede oturuyor?, Yasin El Kadı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yasin El Kadı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 23.Şubat.1955 senesinde doğan Yasin El Kadı şu an için 66 yaşında ve Balık burcundandır. Yasin El Kadı doğum yeri ise Suudi Arabistan olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Yasin El Kadı Kimdir? – Yasin El Kadı Evi Nerede? – Yasin El Kadı Nerede Oturuyor?

Yasin El Kadı Kimdir?, evi nerede?

Yasin El Kadı, 23 Şubat 1955 tarihinde Suudi Arabistan’da doğmuştur. Şeyh Yasin Abdullah Kadı olarak da bilinir. Suudi Arabistan’lı iş adamıdır. ABD. Şikago‘da mimarlık okudu. Daha sonra ABD’de bir mimarlık şirketinde çalıştı. O senelerda Usame bin Ladin ile tanıştı. Usame bin Ladin ailesinin sahip olduğu inşaat şifrketinda çalışmak üzere ABD’de eğitim görmüş mühendisleri bulmak üzere Chicago’ya gelmişti.

11 Eylül sonrası Amerikan resmi belgelerinde El Kaide önderi Usame bin Ladin ile bağlantısından dolayı adı “Özel Olarak Belirlenmiş Küresel Terörist” olarak geçti. Yasin El Kadı hakkındaki iddialara karşı mahkemelerde beraat etti, seyahat yasakları kaldırıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oğlu Bilal Erdoğan‘ın El Kadı ile görüşmesinin sonrasında “Yasin El Kadı aile dostumuzdur. Ne var bunda? Yasin El Kadı hakkındaki iddialara karşı mahkemelerde beraat etti, seyahat yasakları kaldırıldı. Büyük yatırımlar yapan Suudlu bir işadamıdır. Keşke Türkiye’ye de yatırım yapsa” dedi

Yasin El Kadı, 2002 senesinde Türkiye’de kurulmuş olan Caravan Dış Ticaret’in sahibidir. Ve bu şirkete yasal olarak Fatih Saraç vekalet ediyor. Aynı zamanda Sağlam İnşaat’ta hisseleri var. Yasin el Kadı’ya ait bu hisseler, Cüneyt Zapsu tarafından kurulmuş olan Sağlık ve Bakım isimli bir başka şirkete devrediliyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker