Biyografi

Yavuz Donat Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Yavuz Donat kimdir?, Yavuz Donat kaç yaşında?, Yavuz Donat evi nerede?, Yavuz Donat nerelidir? Yavuz Donat ev adresi?, Yavuz Donat kaç yaşında?, Yavuz Donat nerede oturuyor?, Yavuz Donat nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yavuz Donat hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 15.Ekim.1942 senesinde doğan Yavuz Donat şu an için 79 yaşında ve Terazi burcundandır. Yavuz Donat doğum yeri ise Bor, Niğde olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Yavuz Donat Kimdir? – Yavuz Donat Evi Nerede? – Yavuz Donat Nerede Oturuyor?

Yavuz Donat Kimdir?, evi nerede?

Sabah Gazetesi yazarı

Yavuz Donat, 15 Kasım 1942 tarihinde Niğde’nin Bor beldesinde Yeşildere Mahallesi’nden Haleplioğulları’ndan Mehmet Emin Bey ile Hadiye Hanım’ın oğlu olarak doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Mersin’de bitirdi. Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi‘nden mezun oldu.

Yavuz Donat, Ulus gazetesinde köşe yazarlığına 1963 senesinde başladı. Daha sonra da Akşam, Tercüman, Meydan, Milliyet ve Sabah gazetelerinde köşe yazarlığına devam etti.

Yavuz Donat, evlidir. 2 çocuğu mevcuttur.

Yavuz Donat bir gazeteci ve bir köşe yazarı. Ama onu birden fazla köşe yazarından ayıran bir özelliği var. O, her şeyden önce bir haberci. Her yazısında okuyucusuna, işlediği konuyla alakalı yeni bilgiler, çoğu kez gazete manşetlerine yansımayan ama haber değeri olan ayrıntılar sunan bir yazar. O, bu bilgileri yorum yapmadan, yan tutmadan, hemen hemen bir fotoğraf makinesi nesnelliğiyle aktarıyor okurlarına.

Kitapları :
1999 – Öncesi ve Sonrasıyla 28 Şubat
1993 – Demirel’in Yokluk Yılları
1987 – Buyruklu Demokrasi
1987 – Sandıktan İhtilale
1987 – Özal’lı Yıllar

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün