Biyografi

Yeliz Akkaya Kimdir? Evi Nerede?

Yeliz Akkaya Kimdir? – Yeliz Akkaya Evi Nerede? – Yeliz Akkaya Nereli?

Yeliz Akkaya kimdir?, Yeliz Akkaya kaç yaşında?, Yeliz Akkaya evi nerede?, Yeliz Akkaya nerelidir? Yeliz Akkaya ev adresi?, Yeliz Akkaya kaç yaşında?, Yeliz Akkaya nerede oturuyor?, Yeliz Akkaya nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yeliz Akkaya hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 06.Aralık.1981 senesinde doğan Yeliz Akkaya şu an için 40 yaşında ve Yay burcundandır. Yeliz Akkaya doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Yeliz Akkaya Kimdir?, evi nerede?

Yeliz Akkaya, 6 Aralık 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Melis adında bir ablası mevcuttur. Göztepe Lisesi’ni bitirdikten sonra Müjdat Gezen Kültür ve Sanat Merkezi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Oyunlar, kısa metraj filmler derken peşinden reklamlar geldi. Reklamlardan da diziye atladı.

Mankenlik yaptı, 3 ya da 4 defileye çıktı. Cemil İpekçi defilesinde Cemil İpekçi’den işittiği azar yüzünden mankenliği bıraktı.

İlk oyunculuk tecrübesini 2002 senesinde “Hızma” adlı dizide edindi.

Gaye Sökmen Ajans’a bağlı olarak çalışmaktadır. Yeliz Akkaya, bundan öncekilerde bir çok projede rol almasına rağmen 2006 senesinde oynadığı Binbir Gece dizisindeki Melek karakteri ile tanındı.

Yeliz Akkaya, 2012 senesinde Emre Fakıoğlu ile evlendi.

2015 senesinde “Kalbim Ege’de Kaldı” adlı dizide rol aldı. Kanal D’de oynayan, yapımcılığını Limon Film’in üstüne aldığı, yönetmenliği Ömer Uğur ve Eray Koçak’ın yaptığı, konusunu Gül Abus Semerci’nin kaleme aldığı, oyuncu kadrosunda Alper Saldıran, Oya Unustası, Eren Hacısalihoğlu, Celile Toyon, Şerif Erol, Aslı Omağ, Şebnem Doğruer, Serhat Özcan, Süha Çağrıcı, Nehir Akkoç,Lemi Filozof, Neşem Akhan , Yeliz Akkaya, Selin İleri, Özge Sarıtaş, Leyla Göksün, Onur Özaydın, Ceylin Yüksek, Yağız Yeşiltepe, Atilla Karagöz, Deniz Yağcı, Yiğit Pembe, Yiğit Gültekin bulunmaktadır.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Kalbim Ege’de Kaldı (Fatma Naz KÜRÜK) (TV Dizisi)
2015 – Geçmiş (Şule) (Sinema Filmi)
2013 – Vicdan (Elif) (TV Dizisi)
2013 – Meryem (Ayla) (Sinema Filmi)
2011 – 2012 – Küçük Hanımefendi (Nüveyre) (TV Dizisi)
2011 – 2012 – Farklı Desenler (Efsun / Pınar) (TV Dizisi)
2010 – Karadağlar (Eleni) (TV Dizisi)
2010 – Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan (Serap) (TV Dizisi)
2010 – Gönül Ferman Dinlemiyor (Gülay) (TV Dizisi) 2010
2009 – Aşk Üçgeni (Selin) (TV Filmi)
2007 – O Kadın (Yeşim’in arkadaşı ) (Sinema Filmi)
2006 – 2008 – Binbir Gece (Melek Ataman) (TV Dizisi)
2004 – Yabancı Damat (Esra Akman) (TV Dizisi)
2004 – Azize (Azize) (TV Dizisi)
2003 – Melek (Melek – 2) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu