Bilgi

Yeni Yasaklar! Marketlerde Sadece Temel İhtiyaçlar Satılacak! Market Genelgesi Nedir? Hangi Ürünler Satılacak?

Yeni Yasaklar! Marketlerde Sadece Temel İhtiyaçlar Satılacak! Market Genelgesi Nedir? Hangi Ürünler Satılacak?, arayışı içine giren okurlarımız için Yeni Yasaklar! Marketlerde Sadece Temel İhtiyaçlar Satılacak! Market Genelgesi Nedir? Hangi Ürünler Satılacak? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Yeni Yasaklar! Marketlerde Sadece Temel İhtiyaçlar Satılacak! Market Genelgesi Nedir? Hangi Ürünler Satılacak? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Yeni Yasaklar! Marketlerde Sadece Temel İhtiyaçlar Satılacak! Market Genelgesi Nedir? Hangi Ürünler Satılacak?

Son Dakika! Sosyal medya yıkılıyor. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği yeni genelgede marketlerde temel ihtiyaçlar dışında ürün satışı yasaklandı. Peki marketlerde hangi ürünler satılacak? Merket Genelgesinin amacı nedir? Neden yapıldı?

İçişleri Bakanlığı’ndan tam kapanma sürecinde 81 ile “market önlemleri” genelgesi gönderildi. Buna göre, marketlerde artık yalnızca temek ihtiyaç ürünleri satılacak. Yani marketkere artık teknolojik, giyim, oyuncak, kırtasiye vb ürünlerin satışı yasaklandı.

MARKET GENELGESİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? 

Yayınlanan Market Genelgesi 7 Mayıs’ta başlıyor. Bundan böyle marketlerde 7 Mayıs’tan bu yana alkolün bunun yanında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim gibi ürünler satılamayacak. 

HANGİ ÜRÜNLER SATILACAK? 

Yeni Market Genelgesi’ne göre bundan sonra marketlerde zorunlu temel ihtiyaçları kapsamı içindeki hiçbir ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

Marketlerde yalnızca temel gıda ve temizlik ürünleri ve hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (Parfüm ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.

HANGİ ÜRÜNLER SATILAMAYACAK?

Marketlede bundan böyle alkollü ürün, elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, züccaciye, aksesuar gibi ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER

Sosyal medya aracında Market Genelgesi TT olurken, gelen tepkiler şu biçimde;

“Markette satışı yasak olan ürün, Online satış yapan sitede serbest ve kargo ile gelebiliyor. Akıl ve mantık bu toprakları çoktan terketmiş.”

“AKP ,17 gün boyunda Türkiye’de alkol satışını yasakladı İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine #marketgenelgesi gönderdi.. Ve yine baskı…”

“İçişleri Bakanlığı 81 ilde #marketgenelgesi yayınlıyor ! Bir AKP’li bakan da çıkıp,bu insanlar bu hayat pahalılığı ile 17 günde evinde ne yiyip, içiyor diye sormuyor !”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün