Biyografi

Yılmaz Morgül Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Yılmaz Morgül kimdir?, Yılmaz Morgül kaç yaşında?, Yılmaz Morgül evi nerede?, Yılmaz Morgül nerelidir? Yılmaz Morgül ev adresi?, Yılmaz Morgül kaç yaşında?, Yılmaz Morgül nerede oturuyor?, Yılmaz Morgül nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yılmaz Morgül hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 14.Ocak.1964 senesinde doğan Yılmaz Morgül şu an için 57 yaşında ve Oğlak burcundandır. Yılmaz Morgül doğum yeri ise Beykoz, İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Yılmaz Morgül Kimdir? – Yılmaz Morgül Evi Nerede? – Yılmaz Morgül Nerede Oturuyor?

Yılmaz Morgül Kimdir?, evi nerede?

Yılmaz Morgül, 14 Ocak 1964 tarihinde İstanbul‘un Beykoz beldesinde yedi çocuklu Morgül ailesinin altıncı çocuğu olarak doğmuştur. Esasen Rize’lidir. Babaannesinin ud çalıp söylemesi ve babası İbrahim Bey’in usta bir tulum müzisyeni olması sebebiyle müzikle içiçe büyüdü. 7 yaşındayken babası yaşamını kaybetti.

İlk, orta ve lise öğrenimi boyunca müsamerelerde şarkılar dile getirdi, korolarda yer aldı, tiyatro oyunlarında roller üstlendi. Onbir yaşına geldiğinde Yurdaer Doğulu Müzik Merkezinde müzik eğitim hayatına başladı.

Yılmaz Morgül, İshakağa İlkokulu, Ziya Ünsel Ortaokulu, Ferit İnal Lisesi, Kadıköy Belediye Konservatuarında okudu. Bütün okul yaşamı boyunca çeşitli işlerde çalıştı. Tarla işçiliğinden garsonluğa, komilikten inşaat sahalarına kadar kendi harçlıklarını kazanarak okudu.

Yılmaz Morgül, şimdiye kadar Üsküdar, Kalamış, Beşiktaş, Kadıköy ve Bakırköy Musikî Cemiyetleri’nden dersler alarak kendini hazırladı. Yurdaer Doğulu Müzik Merkezi’inde eğitim aldı.

1988 senesinde ilk olarak Adana‘da Divan Otel’inde assolist olarak sahneye çıktı. “Elveda İstanbul” adındaki ilk albümünü 1995 senesinde çıkardı. 1996 senesinde çıkardığı ikinci albümünde Orhan Gencebay‘ın “Dertler Benim Olsun”, Cengizhan Altuntaş ve Mehmet Ilgın‘ın “Ağlama Değmez Hayat”ını kendi üslubuyla yeniden seslendirdi. Zeki Müren‘in unutulmaz filmlerinden biri olan “Bahçevan”ın aynı isimli şarkısını yeniden okudu.

1994 senesinde “Elveda İstanbul” şarkısıyla artık bütün ülkenin tanıdığı bir sanatçı oldu.

“Gökkuşağı” adında Türkiye’yi tanıtan programı sundu. Türkiye’nin bütün yörelerinde ve Azerbaycan, Avusturya, Belçika, Amerika, Avustralya, Hollanda, Fransa, Almanya, İsveç, İsviçre gibi ülkelerde konserler verdi.

1997 senesinde çıkardığı Üçüncü albümü “Masum Yalanlar”da çıkış parçası, “Her Kuşun Eti Yenmez” isimli Serdar Ortaç şarkısı oldu.

Avustralya’nın Brisbeyn şehrinde 1997 senesinde 32 ülkenin katıldığı Güney Pasifik Şarkı Yarışmasına “Uluslararası Star”konumuyla katılıp “En İyi Yorumcu” ödülü aldı.

Levent KırcaOya Başar ile “Olacak O Kadar TV”de bir yıl çalıştı.

Cilt kanserine yakayı ele verdi, Yedi yıl boyunca Amerika’da tedavi gördü.

Olay TV’de “Yılmaz Morgül Şov” isimli bir program yaptı.

Yılmaz Morgül, beş yıl aradan sonra müzik hayatına iddialı bir halde giriş yaparak, büyük titizlikle hazırlanan maxi single çalışması ”Yalnızlık Makamı” Esen Müzik etiketiyle 17 Mart 2015 tarihinde tüm müzik marketlerde ve dijital kanallarda yerini aldı.

7 Şubat 2016 tarihinde başlayacak olan “Survivor 2016” yarışmasına Yılmaz Morgül de Ünlüler takımında katılacak.

7 Şubat 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlayacak olan ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yapacağı “Survivor 2016” yarışması gönüllüler takımında; Aylin Şallı, Damla Can, Efecan Dianzenza, Gizem Kerimoğlu, Gizem Memiç, Gülnihal Candan, İbrahim Giydirir, Semih Öztürk, Serkay Tütüncü, Zafer Mete yarışacak.

Ünlüler takımında ise: Çağan Atakan Arslan (Soldier), Ebru Öztürk, Eda Akkaya, Ezgi Avcı, İbrahim Yattara, Nagihan Karadere, Serkan Ercan (Ütopya), Tuğba Özay, Yılmaz Morgül, Yunus Günçe ve Seda Tetik yarışacaktır.

Ünlüler Takımında bulunan Serkan Ercan (Ütopya) dokunulmazlık oyununda sol bacağından ciddi biçimde sakatlanmıştı. MR çekilmesi için hastaneye gönderildikten sonra ayağında yaşanan sakatlık sebebiyle doktor raporu ile 14 Şubat 2016 tarihinde yarışmaya veda etti.

Serkan Ercan’ın sakatlanması sonrası Survivor yarışmacı adaylarından Spartalı Mehmet Ünlüler Takımına Serkan’ın yerine dahil oldu. 14 Şubat 2016 tarihinde yapılan Dokunulmazlık Oyununu kazanan Ünlüler Takımı tek yarışmacı adayı kalan Yağmur Özdemir‘i de takımlarına kattı.

14 Kаsım 2016 tarihinden beri Tv8‘de başlayan “Mutlu Günler Türkiye” programını sunmaya başladı.

Albümleri :
1995 – Elveda İstanbul
1996 – Aşık Olmak İstiyorum & Unutama Beni
1996 – Yılmaz Morgül II
1997 – Masum Yalanlar
2000 – Olduğum Gibiyim
2001 – Türk Sanat Müziği Klasikleri
2003 – Can Parçam
2005 – Cennet
2008 – Türk Sanat Müziği Klasikleri
2010 – YLMZMRGL
2013 – Yılmaz Morgül & Ayfer Er – Aşk Benden Sorulur (Single)
2015 – Yalnızlık Makamı (maxi single)
2016 – Yılmaz Morgül 2016

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün