Biyografi

Yücel Sayman Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Yücel Sayman kimdir?, Yücel Sayman kaç yaşında?, Yücel Sayman evi nerede?, Yücel Sayman nerelidir? Yücel Sayman ev adresi?, Yücel Sayman kaç yaşında?, Yücel Sayman nerede oturuyor?, Yücel Sayman nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yücel Sayman hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1939 senesinde doğan Yücel Sayman şu an için 82 yaşında ve burcundandır. Yücel Sayman doğum yeri ise Konya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Akademisyen olarak devam ettirmektedir.

Yücel Sayman Kimdir? – Yücel Sayman Evi Nerede? – Yücel Sayman Nerede Oturuyor?

Yücel Sayman Kimdir?, evi nerede?

Yücel Sayman, 1939 senesinde Konya’da doğmuştur. 1957 senesinde Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezun oldu. 1962 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1963 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne asistan olarak çalışmaya başladı. 1969
senesinde Fransa’nın Strasbourg şehrinde bulunan Strasbourg Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde doktorasını yaptı. 1978 senesinde doçent oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ‘Devletler Özel Hukuku’ Anabilim dalında öğretim üyesi olarak görev yaptı.

1992 senesinden beri Uluslararası Avukatlar Birliği Başkan Danışmanı sıfatıyla birliğin yönetim kurulu kullanıcı hesabıni de yapan Yücel Sayman, 1996 senesinin Ekim ayında İstanbul Barosu Başkanlığı’na tekrar seçildi. 1996-2002 seneleri içerisinde üç dönem İstanbul barosu başkanlığı yapmıştır

Yücel Sayman, İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim kullanıcı hesabı görevini devam ettirmektedir.

Evrensel Gazetesi’nde bir dönem yazarlık yapan Sayman, burada bulunan yazılarını “Özgürlük Zamanı” adlı bir eserinde derlemiştir.

Yücel Sayman, Hacer Gündünyaya geldi evlidir. Can Sayman (d.1978) adında down sendromlu bir oğlu mevcuttur.

Yücel Sayman, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Marmara Bölgesi Temsilcisi olarak girmiştir.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu