Biyografi

Yüsra Geyik Kimdir? Evi Nerede?

Yüsra Geyik Kimdir? – Yüsra Geyik Evi Nerede? – Yüsra Geyik Nereli?

Yüsra Geyik kimdir?, Yüsra Geyik kaç yaşında?, Yüsra Geyik evi nerede?, Yüsra Geyik nerelidir? Yüsra Geyik ev adresi?, Yüsra Geyik kaç yaşında?, Yüsra Geyik nerede oturuyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yüsra Geyik hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 21.Haziran.1990 senesinde doğan Yüsra Geyik şu an için 31 yaşında ve Yengeç burcundandır. Yüsra Geyik doğum yeri ise Samsun olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Yüsra Geyik Kimdir?, evi nerede?

“Arka Sokaklar” dizisinde Özgür Ozan’ın kızı rolündedir.

Yüsra Geyik, 21 Haziran 1990 tarihinde Samsun’da doğmuştur. İlkokul 1. sınıfı Samsun’da okuyup İstanbul’a taşındılar. 2. sınıfa İstanbul Ataköy’deki 60.yıl Ataköy İlköğretim Okulu’nda başladı. 4. sınıftayken okullarına gelen bir tiyatro kursuyla tiyatro hayatına başladı. Sanat Tasarım Fakültesi mezunudur.

Küçük yaşlarda tiyatro eğitimi alarak bir çok oyunda yer aldı. Bunlardan ilk oyunu Horozum adlı yapımdı. Sahnede çok bi hayli beğeni alan Yüsra Geyik, Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD)’ da tiyatro oyunlarına katıldı. 2 sene boyunca devam ettiği çalışmayı dersleri yüzünden bırakmak zorunda kaldı.

Yüsra Geyik, 14 yaşında kayıt olduğu Tümay Özokur ajansına bağlı olarak çalışmaktadır. İlk kaydolduğunda çok geçmeden bir kısa film teklifi aldı. Adı “kin ve gül” olan bu filmde Ali Sürmeli ile oynadı fakat yayınlanmadı film. Daha sonra tek bölümlük bir dizide oynadı “Anlatsam roman olur” diye.

2005 senesinde Yumurcak TV’de sunuculuk yaparken çeşitli skeçlerde de rol aldı.

“Arka Sokaklar” dizisinde Özgür Ozan’ın rol aldığı beş çocuklu bir polis memurunun en büyük kızını oynadı. Arka Sokaklar dizisinin yönetmenliğini Orhan Oğuz yaptı, başrollerde ise Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, Alp Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay, Çağla Kubat oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2006 – 2015 – Arka Sokaklar (Zeliha Çoban) (TV Dizisi)
2005 – Yumurcak TV (Sunucu) (TV Dizisi)
2005 – Afacanlar Kampı (Sunucu) (TV Dizisi)
2004 – Yabancı Damat (Melis) (TV Dizisi)
2003 – Hayat Bilgisi (Ceyda) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün