Biyografi

Yusuf Azuz Kimdir? Evi Nerede?

Yusuf Azuz Kimdir? – Yusuf Azuz Evi Nerede? – Yusuf Azuz Nereli?

Yusuf Azuz kimdir?, Yusuf Azuz kaç yaşında?, Yusuf Azuz evi nerede?, Yusuf Azuz nerelidir? Yusuf Azuz ev adresi?, Yusuf Azuz kaç yaşında?, Yusuf Azuz nerede oturuyor?, Yusuf Azuz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yusuf Azuz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1956 senesinde doğan Yusuf Azuz şu an için 65 yaşında ve burcundandır. Yusuf Azuz doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelDizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Yusuf Azuz Kimdir?, evi nerede?

1980’li senelerın en popüler mankenlerindendir.

Yusuf Azuz, 1956 senesinde Ankara’da doğmuştur. Bir erkek kardeşi mevcuttur. Babası Ankara Radyosu prodüktörü Salva Azuz, annesinin adı Ayferi Azuz’dur. Annesi bir zamanların Türk popu’nun unutulmaz sesidir.

Yusuf Azuz; Engin Koç, Atilla Saral ve Yaşar Alptekin‘in aralarında olduğu mankenlerle birlikte 1980’li senelerın en popüler mankenlerindendir. Ama seneler geçti, hayatın akışı değişti ve o ışıltılı günler, tekstil dünyasının yaşadığı kriz sebebiyle bitti. Herkes yeni bir yol çizdi kendine. Kimi oyunculuk yaptı, kimi ticarette denedi şansını. Yusuf Azuz oyun oyunculuk yapmaya başladı.

Yusuf Azuz, hiç evlenmedi, bir çok dizi filmde rol aldı.

Yusuf Azuz, 2010 senesinde hastalanmış ve (MS) multipl skleroz teşhisi konmuştur.

Bir beyin ve omurilik rahatsızlığı olan MS, Azuz’u yatağa düşürdü. Bir yandan rahatsızlık öte yandan maddi imkansızlıklarla boğuşan Azuz’un sesini sonunda eski günlerin yakın dostu, mankenlik ajansı sahibi Atilla Kaplakarslan duydu. Yıllar boyu bir çok organizasyonda birlikte çalıştığı Azuz’a yardım etmek için kolları sıvayan Kaplakarslan, durumdan Azuz’un eski dostlarını haberdar etti. O günlerde Petek Dinçöz Azuz’u TV programına evinde ağırladı ve herkes ünlü mankenin dramını öğrendi.

2010 senesinin Aralık ayında uzun süredir MS hastalığıyla savaşan eski manken Yusuf Azuz’a dostlarından destek geldi. Pınar Altuğ, Merve İldeniz, Deniz Pulaş, Esin Moralıoğlu, Canan Mutluer, Sibel Savacı, Atilla Saral, Tolga Savacı ve Yaşar Alptekin gibi 80 ve 90’lı senelerın efsane mankenleri, Azuz için yeniden podyuma çıktı. Eski mankenler Petek Dinçöz ve Demet Akalın da, şarkılarıyla defileye renk kattı. Azuz’un annesi Ayferi Azuz, oğlunun meslektaşlarına teşekkür etti.

Olivium Alışveriş Merkezi’nde 1. Nostalji Moda Günleri adı altında gerçekleştirilen organizasyonun sunuculuğunu da Halit Kıvanç üstlendi.

Filmleri ve Dizileri :
2008 – Miras (Robert) (Sinema Filmi)
2007 – Hırçın Kız (Sadri) (TV Dizisi)
2006 – 2007 – Arka Sokaklar (Batur) (TV Dizisi)
2005 – Hacı (Turan)(TV Filmi)
2005 – Beşinci Boyut (Soyguncu) (TV Dizisi) (2. Bölüm)
2004 – Şubat Soğuğu (Yılan) (TV Dizisi)
2004 – Memleket Hikayeleri – Turnalar (Faik)TV Filmi
2004 – Memleket Hikayeleri – Sefil Baykuş (TV Filmi )
2004 – Avrupa Yakası 1. Sezon (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2003 – Toprağa Kan Düştü (TV Filmi )
2002 – Sırlar Dünyası / Sır Kapısı (Haldun) (TV Dizisi)
2000 – Çember (Osman) (TV Filmi )
2000 – Dansöz (Sinema Filmi)
1999 – Şampiyon (TV Filmi )
1998 – Hesabım Bitmedi (TV Dizisi)
1994 – Çılgın Yenge (Fikret) (TV Filmi )
1993 – Ezan Sesleri (TV Filmi )
1992 – İki Kız kardeş (Tanju) (TV Dizisi)
1992 – Savcı (TV Dizisi)
1991 – Yalnızlar (Fransızca Öğretmeni Necati) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün