Yusuf Güney Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Yusuf Güney kimdir?, Yusuf Güney kaç yaşında?, Yusuf Güney evi nerede?, Yusuf Güney nerelidir? Yusuf Güney ev adresi?, Yusuf Güney kaç yaşında?, Yusuf Güney nerede oturuyor?, Yusuf Güney nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Yusuf Güney hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 05.Haziran.1984 senesinde doğan Yusuf Güney şu an için 37 yaşında ve İkizler burcundandır. Yusuf Güney doğum yeri ise Trabzon olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ŞarkıcıBesteci olarak devam ettirmektedir.

Yusuf Güney Kimdir? – Yusuf Güney Evi Nerede? – Yusuf Güney Nerede Oturuyor?

Yusuf Güney Kimdir?, evi nerede?

İlk bestesi olan “Aşk-ı Virane” şarkısı ile 2008 senesinde ünlü oldu.

Yusuf Güney, 5 Haziran 1984 tarihinde Trabzon’da doğmuştur. Esasen Gümüşhane Kelkit’lidir. 1998 yılına kadar Trabzon’da yaşadıktan sonra ailesi ile beraber İngiltere’nin başşehri Londra‘ya taşındılar. 15 yaşında okula gitti ama adapte olamadı. Dışarıdan pazarlama kısmını bitirip, iş hayatına atıldı.

Londra’da yaşamakta ve Londra’da kebapçılık, baklavacılık, barmenlik, süper markette güvenlik görevlisi, mal sevkiyatcılığı yaptı, 20 yaşında şoförlük yapıp, sonrasında pazarlama müdürü oldu. 21 yaşında iken 5 Haziran 2005 tarihinde Londra‘da konser vermeye gelen Rafet El Roman ile tanıştı ve müzik hayatına ilk adımlarını atmasına yardımcı oldu. O günden sonra müzik çalışmalarını arttırdı. Ayrıca pilotluk eğitimi aldı.

Yalnızca 3310 Nokia telefonlarının melodisinden başka müzik aleti çalmamış ve hiç müzik eğitimi almamış olan Yusuf Güney, ilk bestesi olan “Aşk-ı Virane” şarkısını 2008 senesinde yaparak Rafet El Roman‘ın 2008 senesinde çıkardığı “Bir Roman Gibi” adlı albümüne girmesini sağladı. Ayrıca Yusuf Güney, Rafet El Roman‘ın bu albümünde bir şarkısında düet yapmış ve çekilen klipde de rol almıştır. Yine bu şarkı 2009 senesinde Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “Yılın Şarkısı” seçildi.

2009 senesinde Türkiye’ye gelen Yusuf Güney, ilk albümünü Rafet El Roman‘ın prodüktörlüğünde 12 Şubat 2009 tarihinde Hüseyin Emre‘nin sahibi olduğu Emre Plak’tan “Bir Sevda Masalı” adı ile çıkardı.

Albümleri :
2009 – Bir Sevda Masalı
2010 – Aşka İnat
2012 – Kader Rüzgarı
2013 – Sevgi Arsızı
2014 – Hazin

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu:
2012 – Sarı Siyah (Mehmet) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker