Biyografi

Zachary Quinto Kimdir? Evi Nerede?

Zachary Quinto Kimdir? – Zachary Quinto Evi Nerede? – Zachary Quinto Nereli?

Zachary Quinto kimdir?, Zachary Quinto kaç yaşında?, Zachary Quinto evi nerede?, Zachary Quinto nerelidir? Zachary Quinto ev adresi?, Zachary Quinto kaç yaşında?, Zachary Quinto nerede oturuyor?, Zachary Quinto nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Zachary Quinto hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Haziran.1977 senesinde doğan Zachary Quinto şu an için 44 yaşında ve İkizler burcundandır. Zachary Quinto doğum yeri ise Pittsburgh, Pennsylvania, ABD olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Zachary Quinto Kimdir?, evi nerede?

Heroes adlı dizide Sylar ve Uzay Yolu / Star Trek filmindeki Spock’ın gençliği rolü ile tanındı.

Zachary Quinto, 2 Haziran 1977 tarihinde Pittsburgh, Pennsylvania, ABD’de Margo Quinto, John Quinto çiftinin oğlu olarak doğmuştur.

Zachary Quinto, 1995 senesinde Central Catholic Lisesi nden, 1999 senesinde da Carnegie Mellon Universitesi nden mezun oldu.

2004 senesinde başrolünde Kiefer Sutherland’ın oynadığı 24 dizisinde bilgisayar uzmanı Adam Kaufmann rolünü canlandırdı.

2006 senesinde Heroes dizisinde sakin, güvenilir olmayan, tehlikeli ve süper güçlere sahip Sylar isimli seri katili canlandırmaya başladı .2006 – 2010 senelerı içerisinde “Heroes” dizisinde Sylar kişiliğini canlandırırken Zachary Quinto, Ali Larter, Greg Grunberg, Hayden Panettiere, Masi Oka, Milo Ventimiglia gibi oyuncularla birlikte rol aldı.

2009 senesinde Jeffrey Jacob Abrams‘ın yönettiği bilim kurgu filmi “Uzay Yolu” (Star Trek) adlı, Kaptan Kirk, Mister Spock, Doktor McCoy ve mühendis Scott’un Yıldız Filosu Akademisi’ndeki tanışmaları ve Atılgan uzay gemisiyle ilk yolculuğa çıkmalarını konu alan filmde John Cho, Ben Cross, Bruce Greenwood, Simon Pegg, Chris Pine, Zachary Quinto, Winona Ryder, Zoe Saldana, Karl Urban, Anton Yelchin, Eric Bana ve Leonard Nimoy rol aldı.

2013 senesinde, 2009 yapımı Star Trek’in devam filmi niteliğinde olan “Bilinmeze Doğru: Star Trek / Star Trek Into Darkness” adlı filmde başrollerinde ilk filmde de bulunan James T. Kirk rolünde Chris Pine, Zachary Quinto, John Cho, Zoe Saldana, Simon Pegg, Karl Urban, Anton Yelchin, Leonard Nimoy ve Bruce Greenwood yer alıyor. Aynı zamanda Benedict Cumberbatch, Peter Weller ve Alice Eve gibi yeni isimlerde kadroya katılmıştır.

Filmleri ve Dizileri :
Yapımcı :
2013 – Breakup at a Wedding (Sinema Filmi)

Oyuncu :
2015 – The Slap (Harry) (TV Dizisi)
2015 – Snowden (Glenn Greenwald) (Sinema Filmi)
2015 – I Am Michael (Bennett) (Sinema Filmi)
2015 – Hitman: Ajan 47 (John Smith) (Sinema Filmi)
2014 – Aşk Vizesi (Sinema Filmi)
2012 – Bilinmeze Doğru: Star Trek (Spock) (Sinema Filmi)
2011 – Senden Önce (Boyfriend Rick) (Sinema Filmi)
2011- Oyunun Sonu (Peter Sullivan) (Sinema Filmi)
2011 – Girl Walks Into a Bar (Nick) (Sinema Filmi)
2011 – American Horror Story (Dr. Oliver Thredson) (TV Dizisi)
2009 – Uzay Yolu (Spock) (Sinema Filmi)
2006 – 2009 – Heroes (Sylar) (TV Dizisi)
2004 – 24 (Adam Kaufman) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu