Bilgi

Zam Haberi Geldi Destek Ödemelerine Yeniden Zam Yapıldı! Hesabınıza 2.000 TL Yatacak

Zam Haberi Geldi Destek Ödemelerine Yeniden Zam Yapıldı! Hesabınıza 2.000 TL Yatacak, arayışı içine giren okurlarımız için Zam Haberi Geldi Destek Ödemelerine Yeniden Zam Yapıldı! Hesabınıza 2.000 TL Yatacak ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Zam Haberi Geldi Destek Ödemelerine Yeniden Zam Yapıldı! Hesabınıza 2.000 TL Yatacak sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Zam Haberi Geldi Destek Ödemelerine Yeniden Zam Yapıldı! Hesabınıza 2.000 TL Yatacak

Banka hesaplarına yahut PTT hesaplarına 2.000 TL para yatacak. Bu desteklerden birden çok çiftçi yararlanıyor. Son dakika açıklaması olarak verilen bu haberde, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, ufak ölçekli balıkçılara yapılan pandemi destek ödemelerinin 2.000 TL olarak yatacağını açıkladı. 

Son dakika olarak gerçekleştirilen destek ödemeleri ile alakalı gelişmeler var. Pandemi zamanında Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, yeni desteklerin verileceğini söylemişti. Bu destekler ile birlikte, yeni açıklamalar da geliyor. Küçük ölçekli balıkçılık yapan bireylere 2.000 TL destek ödemesi banka hesaplarına yatıyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Destek Paketi Açıkladı

Cumhurbaşkanı yaptığı bilgilendirmede kuraklıktan etkilenen çiftçiler içinde yeni bir destek kararı aldıklarını dile getirdi. Bu destek paketinde neler var, araştırma konusu olmuştur. Cumhurbaşkanı yaptığı açıklama da şunları kelimelerine ekledi. “Çiftimizin tohuma küsmemesi lazım. Zaman zaman kuraklık yaşanabilir. Çiftçimiz tohuma küsmemiştir. Bu sene üretimimizin bir miktarını ne yazık ki kaybedeceğiz. Yüzde 27 oranında yağışlar azaldı. Bu sene geçen senea göre daha fazla olan meteorolojik kuraklık tarımsal kayba neden verecek. Türkiye’de ürünle alakalı kıtlık olmaz. 150 milyon lira ilave basınçlı su sistemlerine destek verilecek. Ziraat Bankası ve tarım kredi borçları ertelendi.”

Marmara İçin Müsilaj Sorunu 

Son zamanlarda İstanbul’da görülmeye başlanan müsilaj sorunu içinde, bu durumdan etkilenen balıkçılara destek verileceği söylendi. Küçük balıkçılara hem pandemi hem de müsilaj yüzünden iş yapamayanlara 2 bin TL destek ödemeleri verilecek. Müsilaj devam etmesi durumunda da bu desteklerin devam edileceği söylendi. 

Cumhurbaşkanı Kuraklık ile alakalı Konuştu

Yaptığı açıklamalar ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamalar ile gündemi noktaladı. “Son 19 yılda 600 baraj bitirildi. 150 tane yeraltı barajı inşa ediyoruz. Suyu etkin ve verimli kullanmamız lazım. Türkiye’de suyun yüzde 80’i sulamada kullanılıyor. Vahşi sulamada suyun yüzde 35 ila 60’ını kaybediyoruz.” 

Su stresi yaşayan bir ülke olduğumuzu da söyleyen Erdoğan, Kurak bir ülke olmadığımızı ama kurak ülke olmaya aday olduğumuzu dile getirdi. 

Emeklilere 1.860 TL Emekli Promosyon Kampanyası, Son Başvuru 22 Haziran 2021

Emeklilere 1.860 TL Emekli Promosyon Kampanyası, Son Başvuru 22 Haziran 2021

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün